هفت شایعه در مورد اسمارت فون های آینده اپل،آیفون7 و آیفون 7 پلاس

   
نام نویسنده:
 جمعه 15 آبان 94 ساعت: 19:59:21

مدت زمان زیادی از عرضه ی آیفون ها 6 و 6 پلاس نگذشته است،اما آن چه که از شایعات و اخبار ضد و نقیض این روزها به گوش می رسد،ظاهرا اپل تصمیم دارد تا در بازار 2016 هم سهمی داشه باشد.تا به حال اپل نسبت به این شایعات واکنشی نشان نداده است اما بر حسب تجربه این شایعات چندان هم بی اساس نیست گر چه ممکن است بسیاری از آن ها درست نباشد.مطمئنا تیم کوک و گروه طراحی آیفون های جدید به خوبی می دانند که برای حضور در رقابت اسمارت فون ها باید امکانات خوبی را برای نسل بعدی در نظر بگیرند و هم لقب کمپانی خلاق را حفظ کنند.مواردی که به احتمال قوی اپل بر روی آن مانور تازه ای خواهد داد،دوربین ،چیپ ست و بدنه خواهد بود.

 

هفت شایه مهم در مورد نسل جدید آیفون

 

1.چیپ ستA10

1 ayaz

 

آیفون های 6 و 6 پلاس با چیپ ست های A9 عرضه شدند.اگر شایعه ی چیپ ست های تازه  درست باشد انتظار می رود سرعت آیفون 7 بالاتر از نسل های قبلی باشد. چندی پیش اخباری در مورد چیپست های A10 اپل منتشر شد،ظاهرا هسته های این چیپ ست ها به شش خواهد رسید و این یعنی سرعت بالاتر گوشی های نسل جدید اپل.بر اساس آن چه که تا به حال گفته شده ، اپل قصد دارد برای ساخت A10 از فرایند تولید 14 یا 10 نانومتری ارائه شده توسط شرکت های سامسونگ یا TSMC بهره بگیرد و حتی گفته شده که احتمالا اینتل نیز یکی از شرکای اپل برای تولید چیپست های جدید خواهد بود.

 

 

2.رم 3 گیگابایتی برای آیفون 7 پلاس

 

2ayaz

 

اپل برای اولین بار رم آیفون 6 و 6 پلاس را نسبت به مدل های قبلی افزایش داد و یک تغییر جهت مناسب و خوب بود.یکی از تحلیل گران شایعات این روزها گفته است دور از انتظار نیست نسل بعدی آیفون رم 3 گیگابایتی داشته باشد و این کار عملکرد آیفون پلاس7 را بهتر از برادران بزرگتر خود خواهد کرد.

 

3.بدنه ی ضد آب

3ayaz

اپل در کنار همه ی خوبی هایش هنوز نتوانسته است محصول ضد آبی را روانه بازار کند و این در صورتی است کمپانی مانند سونی در این کار پیشگام است و تنها حرکت اپل برای ضد آب بودن واشرهای محافظ داخلی آیفون 6 بوده است و خیلی هم ضد آب محسوب نمی شود.ممکن است این بار اپل گوشی ضد آب تولید کند.طبق شایعات و اطلاعات درز کرده ظاهرا اپل قصد دارد از ماده ای متفاوت برای بدنه ایفون نسل بعد استفاده کند.بر اساس شایعاتی که در این مورد منتشر شده است،بدنه ی آیفون های بعدی دارای استحکامی بیشتر از آلومینیوم 7000 خواهند بود. اپل در آیفون 6 و 6 پلاس به سراغ آلومینیوم 7000 رفت تا از تکرار داستان خم شدن آیفون جلوگیری کند.

 

4.بدنه ی فوق باریک

4ayaz

بر اساس شایعات ظاهرا نسل بعدی آیفون ها یاریک تر از نسل های پیشین خواهد بود.این خبر شاید خیلی هم دور از انتظار نباشد و شایعه محسوب نشود زیرا یا روندی که آیفون ها تا کنون داشته اند هر مدل،از مدل های پیشین باریک تر بوده است.

 

5.تکنولوژی تازه ی صفحه نمایش

5ayaz

بر اساس شایعات علاوه بر بدنه ی باریک تر،اپل تصمیم دارد از تکنولوژی جدید برای پنل صفحه نمایش استفاده کند.این پنل ها وضوح تصویر و کیفیت بالاتری دارند.این فناوری Glass-on-Glass نام دارد. استفاده از این تکنولوژی باعث می‌ شود که فاصله صفحه نمایش با لبه ‌های گوشی بسیار کم شود.این فناوری باعث می شود قطر گوشی کم تر شود و باریک تر تولید شود.

 

6.برد ذخیره سازی سه بعدی

ayazaaa

طاهرا اپل تصمیم دارد تا از یک فلش سریع به نام NAND 3D استفاده کند که توسط شرکت سان دیسک San Disk و یا توشیبا تولید می شود.سرعت این فناوری بسیار بالا است و بی شک این گوشی را نسبت به مدل های دیگر ارتقا می دهد.

 

7.جایگزین مناسب برای نسل های پیشین

aayayzzz

بر اساس شایعات منتشر شده تا این لحظه و تحلیل تحلیل گرانی که کار و حرفه یشان این است،اپل قصد دارد تا اسمارت فون بعدی کامل تر از همه آیفون ها باشد و گوشی آبرومندی تولید شود.تا نبض بازار را برای اپل همچنان نگه دارد.

 

آیا نمایشگر گوشی آیفون 7 یک نمایشگر سه بعدی است؟

با توجه به گفته های بخش اقتصادی Daily News، اپل در حال کار کردن روی پروژه نمایشگر سه بعدی است، بنابراین به احتمال زیاد گوشی جدید اپل، دارای نمایشگری سه بعدی است که بدون استفاده از عینک، می توان قابلیت سه بعدی آن را برای تمام کسانی که این نمایشگر را می بینند، نمایش داد.

تاریخ عرضه ی این گوشی ها هم حدس زده شده است.این گمان از طریق الگوی انتشار نسل های قبلی است برای مثال:iPhone 6 Plus و iPhone 6 در تاریخ 19 سپتامبر 2014 منتشر شد و iPhone 5cو iPhone 5s در تاریخ 10 سپتامبر 2013 منتشر شد و iPhone 5 هم در تاریخ 12 سپتامبر 2012 منتشر شد بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که انتشار آیفون 7 و 7 پلاس در سپتامبر 2016 باشد.البته تمام این ها تنها حدس و گمان است و هنوز حتی از تولید قطعی چنین محصولی خبر رسمی منتشر نشده است.

 

میتوانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید