ویندز و صفحه مرگش

   
نام نویسنده:
 شنبه 16 آبان 94 ساعت: 10:38:54


ویندوز پیش از این نیز اطلاعات را جمع می کرده است. هر بار که صفحه آبی مرگ ظاهر می شد، گزارش خطا برای مایکروسافت ارسال می شد، ولی حال اطلاعاتی بیش از این جمع آوری می شود. در واقع هر بار که شما موضوعی را در ویندوز جستجو می کنید، به شبکه ارسال می شود.
مایکروسافت گفته است که اطلاعات شخصی به ندرت جمع می شود. علاوه بر آن اضافه کرده است که "در مواردی که اختیاراتی فراهم نشده، اطلاعاتی را که برای سالم ماندن سیستم لازم است که اطلاعاتی شخصی نیست و یا ارتباطی به حریم خصوصی کاربر ندارد، جمع آوری می شود."
این شرکت موضع خود را در مورد جمع آوری اطلاعات کاربران ویندوز اینترپرایز به راحتی بیان می کند. مایکروسافت بر روی کاربران اینترپرایز مانند کاربران خانگی تکیه کرده است ولی اگر محرمانگی اطلاعات کاربران و سرورهای آنها به خطر بیفتد، اطلاعات را جمع نمی کند. البته ویندوز 10، گزینه ای دارد که می توان تله متری را غیر فعال کرد ولی مایکروسافت قویا توصیه می کند این کار را نکنید.
در دیگر نسخه های ویندوز 10 هم اختیارات بیشتری به شما داده نشده است. مایکروسافت می خواهد با جمع آوری این داده ها، خدمات خود را برای شما بهتر و بهتر کند و از آنجایی که ویندوز به عنوان یک سرویس شناخته می شود، این کارها به صورت خودکار انجام می شود تا شما احساس راحتی کنید.
بلفیوری افزوده است: "ما به صدای عموم مردم در مورد این تصمیمات گوش می دهیم و نهایتا هدف ما انجام یک کار متعادل و درست برای اکثریت مردم و در واقع همه است."
اکنون مسئله همین هزینه برای انتخاب است. مایکروسافت تا بحال تصمیمات بسیاری برای ویندوز 10 گرفته است تا ما بتوانیم برای خود تصمیم بگیریم و در اینجا خطی بین تسهیلات و تعرض به فضای کاربر وجود دارد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید