ایستگاه بین‌المللی فضایی مغز انسان‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 19 آبان 94 ساعت: 08:26:19


ایستگاه بین‌المللی فضایی لابراتوار ویژه‌ای است که در زمینه‌ی علم پیشرفت‌های چشم‌گیری را محقق ساخته است؛ پیشرفت‌هایی که روی زمین به راحتی قابل دستیافتن نبودند. در سال 2015 این ایستگاه به دستاوردهایی جدید رسید که قادر است به مردم زمین فواید بسیاری برساند.در میان تمام مشکلاتی که فضانوردان را درگیر ساخته است، از اولین سفر انسان به فضا تا حال، می‌توان به سازگارشدن با آن اشاره کرد. زمانی که فضانوردان به جاذبه وارد می‌شوند و به زمین بازمیگردند، مشکلاتی از قبیل سرگیجه و بیماری‌ حرکت را تجربه می‌کنند. این ایستگاه فضایی پلت‌فرمی را فراهم کرده است که امکان آزمایشات طولانی مدت را فراهم کرده است؛ آزمایشاتی که به کمک آن‌ها می‌توان برای این چنین مشکلات روی زمین راه‌حلی پیدا کرد.

hh 47 fig 2 medres
قدرت جاذبه فعالیت‌های تعادلی بدن انسان را سبب می‌شود. در اثر بیماری حرکت مثل سرگیجه و یا اختلالاتی که برای دید پیش می‌آید، مغز نمی‌تواند سیگنال‌های دریافتی را به درستی تفسیر کند.اطلاعات جمع‌آوری شده برای ده‌ها در روسیه، منجر به توسعه‌ی سیستمی برای مطالعات بالینی شد. روش استفاده شده در این سیستم به این ترتیب بود که واکنش چشم را در برابر محرک‌های گوناگون بررسی می‌کند.در حال حاضر متدها و روش‌هایی هستند که بیماری حرکت را تا حدودی مهار کرده‌اند اما این روش‌ها در کنار این فایده، اثرات سو هم دارند. همین باعث شد که محققان به دنبال متدها و روش‌های جدید و خلاقانه باشند. در این روش‌ها بیمار بسته به این که از چه نوع اختلالی رنج می‌برد، روی کامپیوتر محرک‌های بصری ویژه‌ای را به عنوان تست تجربه می‌کند. با ثبت حرکات چشم و سر، سعی می‌شود بهترین روش برای درمان مشکل و مقابله با وضعیت کشف شود.
در این روش‌ بیماران قادر بودند توجه‌شان را روی تمام اهداف، متمرکز کنند. همین تمرکز باعث شد که از سردگمی و سرگیجه و نشانه‌های مشابه تا حدی جلوگیری شود. متدهای جدید تا حدودی در این زمینه موفق بودند به همین دلیل است که آن‌ها را برای بررسی فضانوردان در دوره‌ی آموزشی پیش از سفر به فضا به کار می‌گیرند. به عنوان نکته‌ی آخر باید اشاره کرد که امکانات فراهم شده توسط ایستگاه بین‌المللی فضایی، دیدی تازه نسبت به جنبه‌های مختلف علم داده است.

می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید