آیا تسلا می تواند راه حلی برای پیدا کردن کلیدهای گمشده ارائه دهد؟

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 17 آبان 94 ساعت: 18:45:21

ماشین تسلا مدل S پیشرفته ترین تکنولوژی ها را در یک وسیله نقلیه جمع کرده است ولی هنوز هیچ راه حلی برای جا گذاشتن کلید ماشین به کار نبرده است. علاوه بر آن، بدترین موقعیت زمانی است که شما باید خانه را ترک کنید ولی نمی دانید کلیدها کجا هستند. تسلا قصد دارد نوعی تکنولوژی کلید ارائه دهد که این مشکل را حل کند. چنین راه حلی در کمیسیون ارتباطات فدرال ارائه شده است که از قابلیت های بلوتوث با انرژی پایین یا BLE استفاده می کند.
تکنولوژی کلید کنونی تسلا در سیگنال 315 مگاهرتز کار می کند ولی مانند بسیاری دیگر از کلید های بیسیم، قابلیت های چندان قابل توجهی ندارد ولی اکنون، تسلا می خواهد کلیدهای هوشمندتری ارائه دهد. با استفاده از اپلیکیشن های گوشی هوشمند می توان کلیدها را هم پیدا کرد ولی هنوز نیاز است که کلیدها هوشمندتر شوند تا در صورتی که گوشی خراب یا دزدیده شد، بتوان کلید را پیدا کرد.
ولی حال به درخواست تسلا در FCC بازگردیم. تسلا با تکنولوژی BLE قصد انجام چه کاری دارد؟ چند نظریه منطقی وجود دارد. شاید کلیدها بجای استفاده از سیگنال 315 مگاهرتزی، از این تکنولوژی استفاده کنند یا شاید از ارتباط BLE استفاده می شود تا بعضی از داده ها مبادله شوند ولی احتمال زیادتر آنست که تسلا قصد دارد یک کلیدیاب خلق کند. BLE در وسایل دیگری هم به عنوان یابنده استفاده می شود و برای تسلا هم بسیار راحت است که یک کلیدیاب به اپلیکیشن های اندروید و آیفون خود اضافه کند تا با فرکانس BLE گوشی کار کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید