سیستم عامل فایرفاکس 2.5 را بر روی گوشی های اندرویدی امتحان کنید

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 20 آبان 94 ساعت: 18:37:16


موزیلا پیشتر سیستم عامل فایرفاکس 2.5 را عرضه کرد. اگر چه این نسخه با چندین ویژگی جدید همراه است ولی آنچه جالب توجه است ارائه روشی برای نصب این سیستم عامل به عنوان یک اپلیکیشن بر روی گوشی های هوشمند اندرویدی می باشد. اپلیکیشن آزمایشی چندین عنصر صفحه خانگی اندروید را با برنامه های مبتنی بر وب فایرفاکس عوض می کند و حتی چندین اپلیکیشن برای تماس های تلفنی، پیام ها، ایمیل ها و نیز اپ استور ارائه می کند، در واقع می توان آن را مانند یک لانچر با اپلیکیشن های مخصوص به خود تصور کرد.

 

ویژگی های جدید در سیستم عامل فایرفاکس 2.5 به صورت زیر است:
-    افزونه ها: درست مانند افزونه هایی که در مرورگرهای دسکتاپ به کار می رود، افزونه های سیستم عامل فایرفاکس می توانند تنها یک یا چندین اپلیکیشن را بسط دهند.
-    مرور صفحه ها با حفاظت در برابر ردیابی: یک ویژگی جدید مربوط به حریم شخصی فایرفاکس، محافظت ردیابی است که به کاربران اجازه می دهد تا ردیابی فعالیتشان توسط سایت های مختلف را پیگیری کنند.
-    پین کردن وب: با این ویژگی می توان فاصله بین اپلیکیشن های وب و وبسایت ها را حذف کرد و هر وبسایت یا صفحه وبی را برای استفاده های بعدی به صفحه خانگی وصل کرد.
موزیلا گفته که تلاش بسیاری کرده تا تجربه کاربری پایداری برای سیستم عامل بر روی اندروید فراهم آورد، مانند دکمه های حرکتی اندروید که در بالای واسط کاربری یکدیگر را همپوشانی می کنند. با این حال، شما نمی توانید از دکمه back استفاده کنید زیرا سیستم عامل فایرفاکس تنها با دکمه home کار می کند.

 می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید