سامسونگ از نسل بعدی ریزتراشه های خود رونمایی کرد ، Exynos 8 Octa 8890

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 26 آبان 94 ساعت: 10:15:00

به گفته سازنده عملکرد این تراشه نسبت به مدل Exynos 7 Octa سی درصد ارتقاء یافته است . حال نوبت سامسونگ است که با پردازشگر جدیدش خودنمایی کند . سامسونگ در سایت خود از Exynos 8 Octa 8890 رونمایی کرد . ظاهرا قرار است این پردازشگر در نسل بعدی بعضی از گوشی های هوشمند پیشرفته قرار گیرد .

Octa 8890 با تکنولوژی فرآیند FinFET 14nm ساخته شده است . در مقایسه با تراشه Exynos 7 Octa 7420 ( موجود در گلکسی S6 و نوت 5 ) ، Exynos 8 Octa 8890 یک تراشه یکپارچه 64 بیتی با ساختار معماری ARMv8 می باشد که به جدیدترین مودم LTE Rel.12 Cat.12/13 مجهز است .

این تراشه علاوه بر این می تواند با استفاده از هشت هسته خود چند پردازش ناهمگن را نیز انجام دهد . در این پردازشگر از چهار هسته ARM Cortex-A53 و چهار هسته عادی استفاده شده است که به گفته سامسونگ می تواند عملکردی خوب را در کنار بازده توانی بالا در اختیار کاربر بگذارد ، این پردازشگر همچنین قادر است تراکم تصویر 4K را نیز پشتیبانی کند . Exynos 7420 می تواند ترکیبی از هشت هسته با ساختار bigLITTLE باشد ، تنها نکته موجود این است که در این ترکیب همه هسته ها توسط ARM طراحی می شوند.

چرا ؟ کوالکوم امسال سنت خود را شکست و از پردازشگرهای Exynos در همه گوشی های پرچم دار خود در سرتاسر جهان استفاده کرد این در حالی است که در گذشته این سازنده در برخی از بازار ها از پردازشگر اسنپدراگون و در برخی دیگر از پردازشگر های Exynos استفاده می کرد . دقیقا نمی توان گفت که سامسونگ در نظر دارد سال آینده در گوشی جدید خود از کدام پردازشگر استفاده کند زیرا احتمال بکارگیری اسنپدراگون 820 نیز وجود دارد . حتی اگر سامسونگ در گوشی های بعدی گلکسی از اسنپدراگون استفاده کند ، انتظار می رود که مدل هایی نیز با پردازشگر Exynos به بعضی از بازارها فرستاده شود .

 می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید