آیا به فناوری Force Touch ، نمایشگرهای 4K و رم 4 GB نیازمندیم ؟

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 26 آبان 94 ساعت: 08:05:00

نمایشگرهای 4K

همان طور که در دوازده ماه گذشته متوجه شدید نمایشگرهای دارای رزولوشن QHD هنوز باید راهی بلند را طی کنند تا بتوانند در گوشی های هوشمند عملکرد خوبی را از خود نشان دهند . فاصله بین یک گوشی و چشمان ما بیانگر این است که ما نمی توانیم در این نمایشگرهای کوچک یک پیکسل را در میان هزاران پیکسل بشناسیم . نمایشگرهای 4K ممکن است در نشان دادن تصاویر سه بعدی عملکرد بهتری داشته باشند اما باز زمانی که آن ها را در فاصله یک دستی خود نگه می داریم مانند نمایشگرهای FHD و یا QHD نمی توانند تفاوت موجود بین پیکسل ها را نشان دهند . گوشی های هوشمند 4K عملکرد بسیار خوبی را در استفاده از فناوری VR دارند اما اگر انرژی مصرفی و افزایش قیمت ناشی از این نمایشگرها را در نظر بگیریم میبینیم که داشتن یک گوشی با نمایشگر 4K چندان ضروری نیست .

رم 4GB

نکسوس 5X با رم 2GB و آخرین بیلد اندروید ، مارشمالو ، به بازار آمد . اگر این گوشی هوشمند با رم 2GB عملکرد خوبی داشته باشد مزیت داشتن رم 4GB در گوشی هایی نظیر وان پلاس 2 (OnePlus 2 ) و ایسوس زن فون 2 ( Asus Zenfone 2 ) در چیست ؟ تعویض سریع برنامه ها خوب است اما ویژگی مورد نظر کاربران محسوب نمی شود . تجهیز گوشی هایی که در آینده دور به بازار می آیند به رم های 4GB اهمیت زیادی دارد اما حداقل تا دو یا سه سال آینده تجهیز گوشی ها به رم های دارای چنین ظرفیتی زیاده روی است .

فورس تاچ

فورس تاچ از دید نگارنده یک فناوری خوب است اما زمان می برد که این فناوری در میان کاربران برای خود جا باز کند . فورس تاچ نیز مانند ساعت های اندروید (Android Wear) از جمله فناوری هایی می باشد که کاربران نیاز چندانی به آن ندارند . فورس تاچ گونه ای از فناوری می باشد که کاربر را قادر می سازد تا با استفاده از گوشی هوشمند اجسام ریز را بررسی کند اما چنین کاربردی دلیلی قانع کننده برای خرید یک گوشی مجهز به این فناوری نمی باشد اگرچه که این ویژگی می تواند در آینده ، زمانی که سازندگان واسط نرم افزارهای خود را به بازار فرستادند ، قابلیت های ویژه ای را در اختیار کاربر بگذارد .

ZOKAIEE322

 می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید