دندان 110 هزار ساله که در اعماق غارهای سیبری کشف شده را ببینید

   
نام نویسنده:
 شنبه 30 آبان 94 ساعت: 06:07:14

 به گزارش خبرآنلاین این دندان باستانی در غاری واقع در منطقه سیبری کشف شده است و پس از بررسی های دقیقی که بر روی آن انجام شده مشخصی شده است که به دنیسوان ها تعلق دارد. این دسته از انسانها جدای از نئاندرتال ها بوده اند و همواره برای محققان دیرینه شناس از جذابیت تحقیقاتی برخوردار بوده اند.

پیشتر و در سال ۲۰۰۸ دندان و تکه استخوان انگشتی متعلق به دنیسوان ها در همین غار کشف شده بود اما اینها تنها سرنخ ها از این دسته از انسانهای باستانی به شمار می آمدند. حالا این غار به نام همین دسته از انسانها نامگذاری شده است.

15 11 20 1735221910152

دانشمندان با یاری گرفتن از نتایج بررسی های مربوط به دندان تازه ای که شناسایی شده به این باور رسیده اند که دنیسوان ها حدود ۶۰ هزار سال پیشتر از تصورات قبلی در زمین زندگی می کرده اند.

این دندان که با نام Denisova ۸ معروف شده دارای ریشه بزرگی است که نشان می دهد صاحب آن آرواره بزرگی داشته است.

با این حال این چند تکه دندان و استخوان نمی تواند برای دانشمندان ابزاری کمک رسان در تشخیص این حقایق باشد که دنیسوان ها دقیقا چه شکلی بوده و تا چه مدت ساکن مناطق سیبری بوده اند.

دانشمندان عمر این دندان را حدود ۱۱۰ هزار سال عنوان کرده اند که این نشان از حیات و جابجایی دنیسوان ها در مناطقی از سیبری در همان دوران است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید