11 مورد از ابزار های توسعه ای جدید Open Source

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 9 آذر 94 ساعت: 11:14:00


1 – .NET
در سال 2014 ، شرکت مایکروسافت از برنامه هایی برای بدنه توسعه ای.NET Open Source خود پرده برداشت . وب سایت .NET Foundation تمامی ابزار های .NET Open Source که تا کنون منتشر شده اند را به راحتی در اختیار کاربران قرار می دهد و شامل همگردان Roslyn هم می شود . همچنین کاربران می توانند ابزار های .NET را بر روی GitHub نیز پیدا بکنند . سیستم عامل مورد نیاز : Windows .

nuclide 6
2 – Bazel
گوگل نسخه بتای Bazel را در طی این ماه بیرون داده است . این مورد برای محیط هایی با مخازن بزرگ کد مشترک ، تعدادی زیادی از زبان ها و پلتفرم های در حال استفاده و فرآیند های اتوماتیک تست و ارائه بسیار کاربردی و سودمند است . سیستم عامل مورد نیاز : Linux ، OS X .
3 – Falcor
Falcor خود را به عنوان یک مرکز JavaScript کاربردی برای داده های موثر معرفی می کند . Falcor توسط Netflix ایجاد شده است و به نرم افزار های Web  این اجازه را می دهد که داده ها را با سرعت بالا دریافت و پخش نمایند که در افزایش کاربری سیستم بسیار مفید است . این مورد هم اکنون در مرحله بازبینی نتایج توسعه خود است . سیستم عامل مورد نیاز : Windows ، Linux ، OS X .

OfficeUI 7
4 – Jsonnet
همانطوری که از اسم زبان پیکربندی Jsonnet حدس زده می شود ، این مورد برای ساده تر کردن فرآیند نوشتن JSON طراحی شده است . توسعه دهندگان و برنامه نویسان می توانند از Jsonnet برای سازمان دهی داده های JSON استفاده بکنند . سیستم عامل مورد نیاز : Windows، Linux ، OS X .
5 – Neovim
Vim تنها ویرایشگر متنی است که برنامه نویسان Generations of Emacs-hating از آن استفاده می کنند . Neovim روشی جدید در استفاده از ابزار کلاسیک با پلاگین های قوی ، مهندسی GUI بهتر و پشتیبانی مستقر پیشرفته به شمار می رود . سیستم عامل مورد نیاز : Windows، Linux ، OS X .

Parse 8
6 – Nuclide
Nuclide توسط فیس بوک ایجاد شده است و یک محیط توسعه ای یکپارچه ای است که هر دو زمینه وب و موبایل را در بر می گیرد . Nuclide در Atom تولید شده و می تواند توسط Atom ، Hack و Mercurial گردآوری شود . سیستم عامل مورد نیاز : Windows، Linux ، OS X .
7 - Office UI Fabric
در ماه اخیر شرکت مایکروسافت Office UI Fabric را بر روی GitHub قرار داده است و هم اکنون نیز در دسترس عموم می باشد . ویژگی front-end این کار به برنامه نویسان اجازه می دهد تا با استفاده از آن نرم افزار ها و ادین های Office-like Web
ایجاد نمایند . سیستم عامل مورد نیاز : Windows .
8 – SDK های Parse
فیس بوک مالک این ابزار است . Parse دارای پشتی موبایل است که به عنوان خدمات تسهیل کننده فرآیند ایجاد نرم افزار های موبایل محسوب می شود . در سال پیش Parse سه نمونه از SDK های خود را منبع آزاد کرده و قول ارائه باقیمانده آنها را نیز در روز های آتی داده است . سیستم عامل مورد نیاز : Android ، Linux  ، OS X .

React 9
9 – React
React یک منبع JavaScript برای ایجاد پهنه های مرزی کاربران می باشد . این مورد بخش "View" را در مهندسی نرم افزار model–view–controller (MVC) در دسترس قرار می دهد و به طور ویژه برای نرم افزار های تک صفحه ای با داده که در طول زمان تغییر می یابند ، کاربری دارد . سیستم عامل مورد نیاز : OS Independent .
10 - Sleepy Puppy
Sleepy Puppy در ماه آگوست و توسط Netflix طراحی شده است و به برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب کمک می کند تا از آسیب پذیری cross-site scripting (XSS) جلوگیری نمایند . این مورد به برنامه نویسان و هیئت امنیتی اجازه می دهد تا به ضبط ، مدیریت و منظم کردن مسائل مربوط به XSS بپردازند . سیستم عامل مورد نیاز : OS Independent .

SleepyPuppy 10
11 – YAPF
YAPF کوتاه شده ی عبارت " Yet Another Python Formatter " است و کد های Python  را طوری اصلاح و ویرایش مجدد می کند که با قلم مربوط به خود متناسب شده و بهتر و منظم تر به نظر می رسد . این پروژه با مالکیت گوگل به پیش می رود . سیستم عامل مورد نیاز : OS Independent .

YAPF 11

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید