PowerApps مایکروسافت ، ساده ترین راه برای ساخت نرم افزار گوشی همراه

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 10 آذر 94 ساعت: 08:16:00

مسئول راه اندازی سرویس پاور اپس مایکروسافت می گوید : " روش کار ما تغییرکرده است . این روز ها جا به جایی های بیشتری در کار رخ می دهد همچنین این امکان وجود دارد که از مکان های مختلف یک فعالیت را به پایان رساند . امروزه شرکت های تجاری نیروهای کاری غیر ثابت بیشتری دارند که می توانند وظیفه خود را از مکان های مختلف انجام دهند . با این وجود هنوز باید فعالیت های بی شماری را تنها از پشت یک میز انجام داد . بسیاری از سیستم های خدماتی بحرانی ، سال ها قبل ساخته شده اند که باید برای اتصال به آن ها از یک اتصال VPN و یک مرورگر وب رایانه عادی استفاده کرد . اگرچه نرم افزارهای ما از هر لحاظ پیشرفت بسیاری داشته اند ، هنوز نیمی از کارمندان شاغل در بخش اطلاعات رسانی نمی توانند از طریق دستگاه های قابل حمل خود به نرم افزارهای کاریشان دسترسی داشته باشند . "

zakaiee432

عامل سرعت سیستم ذخیره سازی ابری

چرا نرم افزارهای کاری عقب ماندند ؟ یکی از علل این امر سرویس های ذخیره سازی ابری می باشند . استفاده از این سرویس ها راحت می باشدو نرم افزارهایی برای کار با ابزار آن ها نیز ارائه شده است . با این وجود این ابزارها زمانی که کاربر می خواهد با آن ها از یک سیستم دیگر به اطلاعات خود دسترسی پیدا کند ، کارایی ندارند .

با افزایش به کار گیری سرویس های SaaS توسط شرکت های تجاری ، اطلاعات این شرکت ها بیشتر پراکنده می شود از این رو دسترسی به آن ها از طریق سیستم های ذخیره سازی ابری سخت تر می گردد . دپارتمان های IT نیز به دو دلیل نمی توانند راه حلی برای این مشکل پیدا کنند : اول این که این مراکز توانایی لازم برای عرضه نرم افزار مورد نیاز کارمندان را ندارند و دوم این  که پیشرفت این شرکت ها با افزایش تعداد کاربران مراکز تجاری که از این نرم افزار ها استفاده می کنند برابر نیست .

CCS Insight نیز سال گذشته در یک بررسی به همین نتیجه دست یافت . نتایج این بررسی نشان دادند که 80 درصد کارمندان انتظار ندارند که دپارتمان های IT نرم افزارهای گوشی همراه برای آن ها عرضه کنند زیرا معتقدند که این مراکز توانایی انجام چنین کاری را ندارند ( اگرچه که 43 درصد از کارمندانی که از این مراکز خواسته اند که به آن ها نرم افزار داده شود نیز ، برنامه ای را دریافت نکرده بودند. ).

در این بررسی نشان داده شد که 30 درصد کارمندان تمایل دارند که خود نرم افزارهای موردنیازشان را بسازند و 10 درصد کارمندان نیز شروع به انجام این کار کرده اند .

zakaiee433

دامنه عملکرد پاور اپس

این افراد همان کارمندانی هستند که می خواهند از سرویس جدید پاور اپس مایکروسافت استفاده کنند . ایده اصلی ارائه پاور اپس ، آسان تر سازی روند ساخت نرم افزارهایی است که با اطلاعات مراکز تجاری کار می کنند حال مهم نیست که این اطلاعات از یک سرویس ذخیره سازی ابری تامین شود و یا یک فایل ساده اکسل . مسئول راه اندازی پاور اپس می گوید : " با پاور اپس کاربر می تواند به اطلاعات شرکت خود متصل شود ، خواه این اطلاعات از نرم افزارهای SaaS تامین شوند و یا از سیستم هایی مانند سرورهای SAP، SQL، Oracle و یا یک سیستم خانگی . نکته حائز اهمیت این است که پاور اپس طراحی شده است تا کاربر بتواند با استفاده از آن ، به راحتی نرم افزار مورد نیاز خود را بسازد . با استفاده از پاور اپس هر کارمندی که تجربه کمی از کار با آفیس داشته باشد می تواند با اطلاعاتی که توسط سرویس ارائه می شود یک نرم افزار بسازد و علاوه بر این نرم افزار خود را با همکاران خود در هر دستگاهی به اشتراک بگذارد . با استفاده از پاور اپس کاربر قادر خواهد بود تا یک نرم افزار به سادگی یک ابزار طراحی و یا به پیچیدگی یک نرم افزار بررسی کننده هزینه و یا زمان بسازد . "

بیشتر شرکت های تجاری از صفحات گسترده اکسل و یا ایمیل استفاده می کنند . نرم افزارهای آفیس نیز می توانند در بسیاری از تبلت ها و یا گوشی های هوشمند صفحات گسترده را اجرا کنند . با وجود این بررسی یک فایل صفحه گسترده پیچیده از طریق یک نمایشگر کوچک کار چندان آسانی نیست . پاور اپس این امکان را برای کاربر فراهم می سازد تا فایل صفحه گسترده را مانند یک نرم افزا اجرا کند و سپس بعد از بررسی ، آن را به صورت یک فایل اکسل ذخیره کند از این رو کاربر می تواند در صورت نیاز ، در فایل اکسل دوباره تغییراتی را اعمال کند . فایل باید در سیستم ذخیره سازی ابری ذخیره شود اما محدودیتی برای انتخاب نوع سیستم ذخیره سازی وجود ندارد .

در صورت استفاده از SharePoint ، امکان استفاده از فهرست SharePoint نیز به عنوان منبع داده ها برای ساخت نرم افزار وجود دارد .

نرم افزارهای قالب (Template)

برای ساده تر سازی فرآیند می توان با یک فایل قالب شروع کرد . در اپتدا تعداد کمی از این قالب ها وجود خواهد داشت . مدیر برنامه پاور اپس می گوید : " قالب ها می توانند به کاربران ایده هایی برای ساخت پاور اپس و یا حل کردن مشکلاتشان ارائه کند . این فایل ها می توانند بهترین تمرین را برای ساختن یک نرم افزار در اختیار کاربر بگذارند . "

پاور اپس به ابزاری نظیر FileMaker Go شبیه است که پایگاه داده های FileMaker را به نرم افزار گوشی همراه تبدیل می کند اما فرق پاور اپس با چنین ابزارهایی در این است که کاربر را قادر می سازد تا به سیستم های مختلف متصل گردد . به طور مثال در صورتی که کاربر از Salesforce و یا Dynamics استفاده می کند می تواند با استفاده از پاور اپس اطلاعات این سیستم ها را با اطلاعات موجود در فایل صفحه گسترده ترکیب کند از این رو کاربر می تواند برای پیدا کردن اطلاعات از لیست اسم مشتریان استفاده کند بدون این که مجبور باشد اطلاعات را در نرم افزار خود کپی سازد .

علاوه بر این امکان اضافه سازی امکاناتی برای استفاده در خارج از محیط نرم افزار نیز وجود دارد . مثلا اگر بخواهید اطلاعات مربوط به فرآیندهای اصلی فروش را جمع آوری کنید و به یک مشتری تخفیف دهید نیاز است که اپتدا برای این کار مجوز دریافت کنید . با استفاده از پاور اپس شما می توانید یک نرم افزار داشته باشید که با فرستادن ایمیل و دریافت جواب به شما اطلاع می دهد که آیا می توانید به مشتری تخفیف بدهید و یا خیر .

کاربرد پاور اپس در IT

zakaiee435

برای اضافه سازی ویژگی های نرم افزاری مانند استفاده از GPS گوشی همراه برای نشان دادن مکان شخص ، می توان از ویژگی API پاور اپس استفاده کرد . تیم های ارائه کننده خدمات IT کنترل بیشتری در این زمینه دارند . این تیم ها اغلب نمی خواهند که کاربران بتوانند به سادگی نرم افزار بسازند . اینجاست که مزیت های سرویس PowerApps بیشتر آشکار می شود . پاور اپس می تواند از Azure Apps ، سرویسی را ارئه دهد که مایکروسافت سال گذشته از آن در برابر برنامه نویسان رونمایی کرد و یا همچنین می تواند از Project Siena ابزاری تهیه کند که مایکروسافت آن را خلق کرد و در اختیار سازندگان نرم افزارهای ویندوز 8 گذاشت .

مسئول راه اندازی پاور اپس می گوید : " پاور اپس نه تنها کاربران شرکت های تجاری را قادر می سازد تا برای خود ابزاری ساده بسازند بلکه زیرساختی محکم از Azure دارد که برنامه نویسان را قادر می سازد تا برای کاربردهای تجاری برای وب نرم افزار خلق کنند . با استفاده از پاور اپس ، IT هم این امکان را می یابد که اتصالات برقرار شده به منبع اطلاعات را مدیریت کند . "

کاربران می توانند با استفاده از پاور اپس در ویندوز ، OS X و یا مرورگر وب نرم افزار بسازند . پاور اپس یک پیش نمای رایگان است که با بارگذاری آن کاربر می تواند هر تعداد نرم افزار که می خواهد بسازد بدون این که از او هزینه ای دریافت شود . تیم های IT نیز می توانند به صورت رایگان با استفاده از این سرویس ، چنین نرم افزارهایی را کنترل کنند . البته کاربر باید برای دریافت مجوز تجاری به منظور دریافت اطلاعات از سرورهای خود ، هزینه ای را پرداخت کند .

 می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید