سامسونگ دومین اصلاح عملکرد840 EVO را عرضه می کند

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 3 خرداد 94 ساعت: 04:46:34

در اصل این موضوع، درایو نسبتا نامتعارف 19nm TLC NAND قرار داشت که ترکیبی بود از ویژگی کوچک اندازه و مقتضیات متراکم تر TLC و سرانجام منتهی شد به درایوی با سلول های کم سرعت و سلول هائی با تنزل شارژ.

به منظور رفع این مشکل، در سال 2014 سامسونگ یک ابزار برای بازسازی عملکرد 840 EVO را عرضه و سفت افزارش را به روز کرد. ترکیب این ابزار و سفت افزار درایو را به روز کرد تا بتواند سول های فرسوده شده(تنزل پیدا کرده) را بهتر کنترل کند و نیاز به دوباره خواندن آنها را کم کند.ضمنا، ابزار بازسازی با نوشتن مجدد تمام داده ها در سلول های تازه (نو)، داده های درایو را تازه خواهد کرد. عقیده بر این است که داده های تازه در ترکیب با سفت افزار جدیدتر، از ضعیف شدن دوباره ی عملکرد جلوگیری می کنند.

متاسفانه این درایو آن طور که برنامه ریزی شده بود عمل نکرد و اگرچه داده های تازه شده توسط ابزار بازسازی عملکرد از عملکرد درایو پشتیبانی کردند، اما در طی بلند مدت، حتی با وجود پیشرفت های سفت افزاری، عملکرد دوباره ضعیف شد. در نتیجه، سامسونگ دومین ماموریت خود برای بازسازی ماندگارتر 840 EVO را آغاز کرد. این بازسازی شامل نصب یک ست افزار بود که به جای یک دفعه تازه سازی ابزار بازسازی عملکرد، بطور متناوب داده های قدیمی را تازه می کرد . تازه کردن داده ها یکبار دیگر از عملکرد در جای مناسب پشتیبانی کرد و ماهیت دوره ای و تکرار شونده ی تازه کردن به این معناست که اجازه یبسیار قدیمی شدن به داده ها داده نمی شود تا عملکرد دوباره تنزل پیدا کند.

در نهایت، دومین اصلاح سامسونگ یک راه حل کمی فاقد استدلال برای حل این مشکل بود، اما ظاهرا از این لحاظ سامسونگ نمی توانست در مورد زوال شارژ سلول19nm TCL کاری جز تازه کردن داده ها انجام دهد، زیرا این مشکل وابسته به خود NAND است. عرضه ی آغازین نمونه هائی از سفت افزار نشان می دهد که این اصلاح جواب داده است و از لحاظ عقلانی احتمال موثر بودنش در اجرای بلند مدت بیشتر از اصلاح اولیه ی سامسونگ است. سبک و سنگین کردن این است که آن از سیکل های P/E برای تازه کردن داده ها استفاده کند، اما بر اساس محاسبات ما حتی اگر داده ها به مدت پنج سال هر هفته تازه شوند تنها 26 درصد ازعمر یک درایو با سرعت 1000 سیکل خواهد بود. ضمنا برای دوره طولانی تر، سامسونگ به سراغ 3D-VNAND در درایوهای جدیدتر رفته است که از NAND مسطح بسیار کوچک، محکمتر است و اساسا مسائل مربوط به مقیاس بندی NAND را رفع می کند. بنابراین،840 EVO باید آخرین درایو TLC سامسونگ برای مقابله با این مشکل باشد.

TLC asd 575px

در هر حال، پس از پیش نمایش سفت افزار به روز شده در مطبوعات، سامسونگسفت افزار به روز شده و ورژن Samsung Magician(ورژن 4.6( مربوط به آن را به عموم بر روی وب سایت خود عرضه کرد.پس از اولین عرضه ی متناوب در آخر هفته، شک نداریم که کاربران بسیار زیادی این سفت افزار را دریافت کرده اند، سامسونگ راه دانلود را برای همه باز گذاشته است. با این حال، کاربران Mac و Linux توجه داشته باشند که در این زمان تنها ورژن Magician این سفت افزار عرضه شده است. bootable ISO ها برای به روز رسانی مستقیم درایو، فعلا باید به روز شوند.

در این فاصله این مسئله ای خواهد بود که به پیگیری آن ادامه خواهیم داد. با اولین مشکل و اولین اصلاح سامسونگ، مسئله ی تنزل (عملکرد) تنها پس ازیک زمان روی می دهد، بنابراین مجبور هستیم بدانیم در کجا عملکرد 840 EVO چند ماهه است. با این حال، با ماهیت این مسئله و تازه سازی متناوب داده ها،امیدواریم که تنزل عملکرد خاتمه یابد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید