نسل پنجم اینترنت بی‌سیم در ژاپن راه اندازی می شود

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 16 آذر 94 ساعت: 09:16:19

تکنولوژی ۵G همزمان با بازی های المپیک توکیو در سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز خواهد شد. شرکت مخابراتی NTT DoCoMo ژاپن امیدوار است تا اولین شرکتی باشد که نسل پنجم اینترنت پرسرعت را در زمانی که ورزشکاران و مخاطبان بین المللی از سراسر جهان در ژاپن گرد هم می آیند را در اختیار کاربرانش قرار داده و به راه اندازی نسل جدیدی از ارتباطات بپردازد.در حقیقت، آنها در حال آماده سازی و بهره برداری از این تکنولوژی جدید هستند. NTT DoCoMo غول ارتباطات ژاپنی به تازگی اعلام کرده، آزمایشات ۵G در محیط های واقعی با موفقیت انجام شده اند.

در دو ماه گذشته، این شرکت با همکاری همراهان سخت افزاری خود که عبارتند از نوکیا، سامسونگ، اریکسون، هوآوی و  Fujitsu آزمایشات متعددی را برای عملی شدن این تکنولوژی آغاز کرده بودند. با استفاده از این سیستم جدید، امواج رادیویی در یک جهت خاص متمرکز شده و تکنولوژی ردیابی این جهت را به سمت دستگاه های اسمارت فون کنترل می کند. این شرکت اعلام کرده که سرعت انتقال داده های تلفن همراه حداقل تا ۲ Gbps گیگابایت در ثانیه خواهد بود.

در یکی از آزمایش ها که در ماه اکتبر انجام شده بود، شرکت ژاپنی chic Roppongi Hills موفق به انتقال داده ها با سرعت فوق العاده ۲ گیگابایت در ثانیه شده بود. اخیرا سامسونگ در کره جنوبی نیز موفق به انتقال داده ها با سرعتی در حدود ۲.۵ Gbps (گیگابایت در ثانیه) در درون وسایل نقلیه و با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت شده بود.

شرکت مخابراتی DoCoMo اعلام کرده که با همکاری Fujitsu از یک سیستم چند پایه و با موفقیت به سرعت میانگین ۱۱ گیگابایت در ثانیه و در میان چهار اسمارت فون جداگانه دست یافته اند. این موضوع در حالی است که سرعت بالای ۴G حدود ۱۲ مگابایت در ثانیه در دنیای واقعی است.

تکنولوژی ۵G از توانایی ارائه تصاویر هولوگرافی نیز برخوردار است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید