10 تیتر داغ دنیای آی تی از پهپاد غول‌پیکر پلیس توکیو تا کارت کریسمس رمزگذاری شده سازمان GCHQ

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 26 آذر 94 ساعت: 06:34:32

شماره 2 - مؤسس کمپانی Transfer Wise خبر از سرمایه‌گذاری روی استارتاپی بنام Curve را داد. کمپانی لندنی 2 میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای سیستم جدید پرداخت الکترونیکی موبایل از تاویت هینریکوس، مؤسس ترنسفر وایزدریافت کرده است.

شماره 3 - هک شدن کمپانی اینترنتی Easily از طریق نام دامنه اینترنتی که در اختیار شرکت سرویس‌دهنده (NetNames) بود، باعث عصبانیت مدیران شرکت مذکور شد.

شماره 4 - سازمان اطلاعات داخلی انگلیسی/ GCHQ کارت کریسمس رمزگذاری شده‌ای را منتشر کرده و از کاربران خواست تا در ایام تعطیلات سال نو آن را بشکنند و جواب را تا 31 ژانویه ارسال کنند! پازل طراحی جالبی دارد و فسفر زیادی می‌طلبد! {لینک}

شماره 5- اپل به خرده‌فروشانی مانند BestBuy و Target اجازه داده تا ساعت اپل را 100 دلار ارزان‌تر عرضه کنند. ظاهراً این سیاست به دنبال ورود مدل جدید در اوایل 2016 اتخاذشده است.

شماره 6 - یکی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری با رسانه‌ای کردن موضوع عدم پرداخت توسط مایکروسافت از این کمپانی شکایت کرد که دستمزد وی را پس از گذشت 5 ماه تأخیر همچنان نداده است. وی در توئیت خود نوشت فرایند اداری برخی کمپانی‌ها همچنان مشکل دارد.

شماره 7 - کمپانی Palantir Technologies که در کار تحلیل دیتا است و عامل اصلی به دام افتادن بن‌لادن بود، ارزشش 129 میلیون دلار دیگر ترقی کرد و اینک 20 میلیارد دلار ارزش پیداکرده است.

شماره 8 - پلیس توکیو قصد مبارزه با پهپادهای کوچک غیر قانونی را به‌وسیله یک پهپاد غول‌پیکر و ویژه تخریب دارد.

شماره 9- کمپانی علی‌بابا 38 میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری و خرید در سال 2016 کنار گذاشته است.

شماره 10 - کمپانی لندنی Swiftkey باهدف کمک به بیماران اوتیسم ، نشانه‌های جدید برای آن‌ها ابداع کرد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید