کدام دولت‌ها ایمیل کاربران خود را چک می‌کنند؟

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 6 دی 94 ساعت: 13:47:54

ما اکنون می‌دانیم که برنامه‌ها (نه نرم افزار) و بعداً نرم‌افزارهایی به شرح زیر ابزار جمع‌آوری اطلاعات از شهروندان شده‌اند که تاکنون رسانه‌ای شده‌اند:(لیست کامل)

    XKeyscore
    PRISM
    ECHELON
    Carnivore
    DISHFIRE
    STONEGHOST
    Tempora
    Frenchelon
    Fairview
    MYSTIC
    Boundless Informant
    BULLRUN
    PINWALE
    Stingray
    Dropmire
    Stateroom
    Bullrun
    MYSTIC
    MonsterMind

لورفتن یا لودادن برنامه‌های مانیتورینگ آمریکایی بخشی از داستان بزرگ چک کردن شهروندان کره زمین است که لورفته و هم‌زمانی که این خبر را می‌خوانیم برنامه‌های زیادی که ما نمی‌دانیم، همچنان به این امر مشغول‌اند.

یاهو حملات هکرهای دولتی به باکس ایمیلتان را گزارش می‌دهد

یاهو پس از فیس‌بوک، توئیتر و گوگل تصمیم گرفته است تا حملات هکری به جعبه ایمیل کاربران که از سوی دولت‌ها انجام می‌شود را گزارش کند.

به گزارش خبرآنلاین، باب لرد مدیر اداره امنیت اطلاعات یاهو دراین‌باره گفت با استفاده از متدهای جدید به کاربرانی که ایمیلشان موردحمله هکرهای دولتی قرار می‌گیرد، اطلاع می‌دهیم.

وی افزود پس از اطلاع یافتن از حمله سازمان‌یافته با پشتیبانی دولتی، به کاربر قربانی از طریق نوتیفیکشن اطلاع می‌دهیم تا بداند موردحمله واقع‌شده است.

این نوتیفیکیشن هم شامل باکس کاربران و هم ابزاری که موردحمله قرارگرفته، می‌شود.

وی تأکید کرد که کاربران پس از آگاهی یافتن از این موضوع باید بلافاصله آیکون Account Key و یا Two-Step Verification را در کنار انتخاب پسورد قوی در بخش account settings خود فعال سازند و با چک کردن checking account recovery info از جزییات بیشتر و مواردی نظیر mail forarwdnig و reply -to آگاه شوند.

به‌هرحال کمپانی‌های بزرگ آی تی که در مظان اتهام همکاری با دولت آمریکا هستند، سعی کرده‌اند با این نوع اخبار، خود را تبرئه کرده تا دست به اعتمادسازی مجدد بین کاربران بزنند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید