سیستم جدید امنیتی سامسونگ برای ممانعت از هک شدن تلویزیون های هوشمند 2016

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 9 دی 94 ساعت: 19:51:19


تلویزیون های هوشمند معمولا فاقد امنیت هستند ولی سامسونگ سعی در تغییر این روش دارد. امروز این شرکت اعلام کرد که یک روش امنیتی جدیدی با نام GAIA آغاز کرده که تمام تلویزیون های هوشمند مبتنی بر تایزن در سال 2016 از این راه حل امنیتی بهره مند می شوند.
هیون سوک کیم، معاون کسب و کار بصری سامسونگ گفته است: "محافظت از اطلاعات شخصی کاربران، چه در حوزه ارزش های شرکت و آنچه که برای رشد شرکت مورد نیاز است و چه در حوزه موفقیت سیستم اینترنت اشیا، هدف نهایی سامسونگ است. GAIA یک راه حل امنیتی است که به خریداران سامسونگ، امینت و آرامش ذهنی می دهد."
GAIA از روش های چندگانه برای توسعه امنیت استفاده می کند. به عنوان اولین روش، سیستم عامل تایزن سامسونگ به دو بخش تقسیم خواهد شد، بخش اصلی و بخش امنیتی که داده ها برای هر بخش به صورت جداگانه محفوظ خواهند شد. انتقال بین تلویزیون و سرورهای اینترنت اشیا، رمزگذاری می شود و در نتیجه هک آنها سخت تر خواهد شد.
در نهایت، GAIA چیزی به نام SecureZone معرفی می کند. سامسونگ این بخش را به عنوان یک حائل مجازی توصیف می کند که یک فضای امن را ایجاد کرده و از عملیات سرویس هسته پشتیبانی می کند. یک صفحه عددی نیز برای کمک به محافظت از رمزعبور کاربر، جزئیات کارت اعتباری و دیگر اطلاعات شخصی نیز استفاده می شود.
سامسونگ، به صورت مشخص نگفته است که در مورد سیستم امنیتی GAIA هم در نمایشگاه CES سخن می گوید ولی این شرکت از تلویزیون های تولیدی خود در این نمایشگاه رونمایی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید