انتقاد به تمدید دوران انحصار اپراتور فیبر نوری

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
ایسنا نوشت: برخی نمایندگان بخش خصوصی صنعت آی‌سی‌تی کشور به بیان انتقادات تلویحی خود نسبت به تمدید دوره انحصار اپراتور فیبر نوری یا شرکت ایرانیان‌نت پرداختند.هشتمین شرکتی که موفق به دریافت پروانه فعالیت در حوزه FCP شده صبح امروز در نشست خبری با اعلام دریافت این پروانه به ارائه توضیحاتی درخصوص فعالیت‌های خود پرداخت اما در بخشی از این نشست این سوال مطرح شد که با توجه به تمدید دوره انحصار اپراتور فیبر نوری وضعیت فعالیت شرکت‌های فعال در زمینه FCP چه تغییری خواهد کرد.

ناصرعلی سعادت، نایب رئیس هیات‌مدیره شرکت کنسرسیوم توسعه ارتباطات پاسارگاد آریان در ارتباط با این موضوع متذکر شد: پیش از این شرکت ایرانیان نت از قرار همکاری با شرکای خارجی خبر داده بود که این مساله به آن دلیل است که این شرکت اکنون در انجام تعهدات خود عقب مانده و حال تلاش می‌کند این روند را جبران کند. این مساله قابل احترام است اما هنوز مصوبه‌ای مبنی بر تمدید دوره انحصار این شرکت بر روی سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قرار نگرفته و اگر قرار باشد این دوره انحصار تمدید شود صنف نسبت به این موضوع اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: به هر حال برخی شرکت‌ها برای دریافت پروانه FCP هزینه‌هایی را متقبل شده‌اند و حال نمی‌توان یکبار دوره انحصار ایرانیان نت را تمدید کرد. به هر صورت دوره انحصار این اپراتور اواخر بهار سال آینده تمام می‌شود و آن موقع باید دید اوضاع چگونه است.

وی که مسوولیت ریاست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور را نیز برعهده دارد در بخش دیگری از صحبت‌های خود هم به بحث رقابت مخابرات و شرکت‌های FCP اشاره کرد و در این باره عنوان کرد: پیش از این شرکت‌های PAP برای بسیاری از فعالیت‌های خود ملزم به هماهنگی با شرکت مخابرات بوده‌اند اما در قالب پروانه‌های جدید برای شرکت‌های FCP شرایط تغییر کرده و اکنون می‌توان در موارد مختلف با مشارکت مخابرات به فعالیت پرداخت. همچنین در برخی نقاط هم مخابرات ورود نکرده که شرکت‌های FCP می‌توانند در این مناطق به فعالیت بپردازند اما در هر صورت مجوزهای جدید به نوعی انحصار مخابرات برداشته شده است.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید