انتقاد به تمدید دوران انحصار اپراتور فیبر نوری

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 17 دی 94 ساعت: 07:47:49

ناصرعلی سعادت، نایب رئیس هیات‌مدیره شرکت کنسرسیوم توسعه ارتباطات پاسارگاد آریان در ارتباط با این موضوع متذکر شد: پیش از این شرکت ایرانیان نت از قرار همکاری با شرکای خارجی خبر داده بود که این مساله به آن دلیل است که این شرکت اکنون در انجام تعهدات خود عقب مانده و حال تلاش می‌کند این روند را جبران کند. این مساله قابل احترام است اما هنوز مصوبه‌ای مبنی بر تمدید دوره انحصار این شرکت بر روی سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قرار نگرفته و اگر قرار باشد این دوره انحصار تمدید شود صنف نسبت به این موضوع اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: به هر حال برخی شرکت‌ها برای دریافت پروانه FCP هزینه‌هایی را متقبل شده‌اند و حال نمی‌توان یکبار دوره انحصار ایرانیان نت را تمدید کرد. به هر صورت دوره انحصار این اپراتور اواخر بهار سال آینده تمام می‌شود و آن موقع باید دید اوضاع چگونه است.

وی که مسوولیت ریاست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور را نیز برعهده دارد در بخش دیگری از صحبت‌های خود هم به بحث رقابت مخابرات و شرکت‌های FCP اشاره کرد و در این باره عنوان کرد: پیش از این شرکت‌های PAP برای بسیاری از فعالیت‌های خود ملزم به هماهنگی با شرکت مخابرات بوده‌اند اما در قالب پروانه‌های جدید برای شرکت‌های FCP شرایط تغییر کرده و اکنون می‌توان در موارد مختلف با مشارکت مخابرات به فعالیت پرداخت. همچنین در برخی نقاط هم مخابرات ورود نکرده که شرکت‌های FCP می‌توانند در این مناطق به فعالیت بپردازند اما در هر صورت مجوزهای جدید به نوعی انحصار مخابرات برداشته شده است.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید