دیتاسنتر جدید فیس‌بوک، سیسکو را عصبانی کرده است

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 5 بهمن 94 ساعت: 14:00:16

این فناوری همان‌طور که از نامش پیداست، بر مبنای متن‌باز چه درزمینهٔ نرم‌افزاری و چه درزمینهٔ سخت‌افزاری است و 100 درصد پاک محسوب می‌شود و آنچه در ایرلند ساخته خواهد شد بر مبنای انرژی بادی است و با OCP که فیس‌بوک از سال 2011 آن را آغاز کرده، سرورها و انواع سخت‌افزارهای درون دیتاسنتر را بهینه‌سازی کرده و برای عصر اینترنت بر مبنای اوپن سورس و رایگان (لینوکس+اندروید+سیستم موبایل) تعریف کرده است که این موضوع در وهله اول مصرف‌کنندگان بزرگ را قانع کرده تا به‌جای فناوری‌های عرضه‌شده توسط سیسکو و ... درزمینهٔ دیتاسنتر از این فناوری استفاده کنند تا ضمن کاهش هزینه‌ها، به محیط‌زیست نیز کمک کنند.{لینک}

این استراتژی فیس‌بوک بازار 141 میلیارد دلاری دیتاسنترها را تکان داده و مایکروسافت نیزقراراست از این فناوری در ساخت دیتاسنترهای خود بهره ببرد و این یعنی ضرر کامل برای سیسکو ، آریستا نت ورکز و شرکا!

جالب اینجاست که EU2 از صفرتا صد آن بر مبنای OCP است و علاقه‌مندان در حوزه آی تی می‌توانند گام‌به‌گام از تجربیات فیس‌بوک درزمینهٔ ساخت دیتاسنتر جدید بهره بگیرند.

از سال 2011 بدین سو که فیس‌بوک دیتاسنتر خود مبنی بر OCP را راه‌اندازی کرده، 2 میلیارد دلار صرفه‌جویی کرده است. از طرف دیگر 20 درصد قبض برق خود را کاهش داده و ساختار جدید سخت‌افزاری برای دیتاسنتر خود طراحی و بهره‌برداری کرده است و درنهایت موش و گربه بازی خود با اچ پی را به‌کلی کنار گذاشته است.

تصویر دیتاسنتر مستقر در سوئد بر مبنایOCP

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید