اپل احتمالا آیفون 7 را به قابلیت شارژ بی سیم متفاوتی مجهز می کند !

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 11 بهمن 94 ساعت: 08:39:00

منابع خبری اعلام کرده اند که اپل نام بلوم برگ (Bloomberg) را برای فناوری شارژ بی سیم خود در نظر گرفته است و در نظر دارد که آیفون 7 را به آن مجهز سازد . جزییات منتشر شده از این امر حکایت می کنند که بلوم برگ آیفون ها و آی پد ها را قادر می سازد تا از فاصله بسیار دورتری شارژ شوند .

اپل بزرگ ترین طرفدار قابلیت شارژ بی سیم نیست ، نایب رییس این شرکت در سال 2012 هنگام رونمایی از آیفون 5 گفت : " نمی توان گفت که شارژ بی سیم یک مزیت محسوب می شود زیرا این قابلیت کاملا بر پد شارژ کننده وابسته است . ساخت یک وسیله با چنین قابلیتی که باز آن را باید به پریز برق متصل کرد فرآیندی پیچیده می باشد . "

مزیت بلوم برگ

زمانی که یک آی پد و یا آیفون با استفاده از کابل شارژ می شود تنها محدودیت موجود طول کابل می باشد از این رو دیگر لازم نیست که دستگاه روی یک پد شارژ قرار گیرد . ظاهرا بلوم برگ این امکان را فراهم می سازد که بین پد شارژ کننده و دستگاه فاصله وجود داشته باشد تا کاربر بتواند هنگام استفاده از آیفون و یا آی پد خود آن را شارژ نماید .

در حال حاضر کاربران برای شارژ کردن محصولاتی که به قابلیت شارژ بی سیم مجهز هستند ، باید دستگاه را روی یک صفحه لمسی شارژ کننده قرار دهند . با استفاده از بلوم برگ دیگر چنین محدودیتی وجود ندارد البته این موضوع را باید در نظر داشت که افزایش فاصله موجود بین پد اپل و گوشی همراه میزان توان شارژ سازی بلوم برگ را کاهش می دهد . اپل اعلام کرده است که زمانی که بتواند راهی برای حل مشکل فاصله پیدا کند آیفون 7 را با قابلیت شارژ بی سیم در بازار عرضه می نماید .

فرض مسلم این است که استفاده از فناوری شارژ بی سیم هم اکنون توجه اپل را به خود جلب کرده است مخصوصا با توجه به این که این سازنده اخیرا آداپتورهای شارژ دستگاه های استفاده کننده از سیستم عامل های iOS و مک را به دلیل اعلام گزارشاتی مبنی بر داشتن قطعات سخت افزاری معیوب ، از چند ناحیه فروش جمع آوری کرده است .

می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید