مدیرجدید بخش جستجو در گوگل: کامپیوترها مانند بچه 4 ساله هستند

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 18 بهمن 94 ساعت: 14:17:20

بسیار بر این عقیده‌اند که هوش مصنوعی فناوری‌های مرتبط با محاسبات و پردازش دیتا را به‌طور کامل تغییر خواهد داد. هدف از هوش مصنوعی ساخت سیستمی است که بتواند محیط تعریف‌شده را فهمیده و هر نوع تسکی را به‌طور هوشمند انجام دهد. این مورد شامل شناسایی هر نوع صوت و نوشتن از روی آن، جلوگیری از هر نوع کلاه‌برداری آنلاین، پاسخ خودکار به ایمیل، جستجوی هوشمندانه و نزدیک به هدف کاربر و توسعه خودروهای خودران و ... می‌شود که بر مبنای هوش مصنوعی صورت می‌گیرد.

اما گوگل نقشه دقیقی برای پیاده‌سازی هوش مصنوعی روی موتور جستجوی خود کشیده است و قصد دارد تا با پیاده‌سازی مهندسی جدید نوع جستجوی ما را از نوشتن کلمه و دریافت نتیجه متحول سازد و نتیجه را در موقعیت‌های مختلف و متنوع برای کاربر پیش‌بینی کرده و عرضه کند.

کمپانی DeepMind متخصص در هوش مصنوعی ،از کمپانی‌های زیرمجموعه گوگل در لندن، هفته پیش توانست بازی چینی Go که پیچیده‌تر از شطرنج است را شکست دهد و راث پورات مدیر عملیات آلفابت (پدر گوگل) از اهمیت هوش مصنوعی گفت.

اما گیاناندرا که پیش‌تر مدیر اداره فناوری «نت اسکیپ» بوده و در سال 2010 با فروش کمپانی خود بنام Metaweb به گوگل پیوست،کارهای زیادی باید انجام دهد. وی اخیراً به سایت فورچون گفته بود کامپیوترها مانند بچه‌های 4 ساله هستند و این بدان معناست که برای رساندن کامپیوتر به هوشمندی انسان باید کارهای زیادی انجام داد و فناوری در ابتدای این راه است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید