مقاومت در برابر نداشتن بَک کاوِر اِیر شارژ بی سیم برای دارندگان آیفون 6 سخت است

   
نام نویسنده:
 جمعه 5 تیر 94 ساعت: 06:51:54


بهرحال شما باید یک شارژر بی سیم بخرید، پد این شارژر بی سیم تقریباً 45 دلار است که شبیه یک هاکی پاک (توپ ورزش هاکی) است که آیفون روی آن گذاشته می شود. تقریباً 4 اینچ قطر آن و 1.3 اینچ ضخامت آن است. همچنین دارای یک کابل  USB خوب 2 متری و یک آداپتور AC است.

همچنین ایرشارژ 32 دلاری برای آیفون 5 و s5 نیز موجود می باشد.
اگر بدنبال شارژر بی سیم بَک کاوِر مانند برای آیفون 6 یا 6 پلاس هستید باید سخت بگردید. شرکت اَپل کیس های Mophie را توصیه می کند که بین 100 تا 150 دلار می باشد. آنچه شما با خرید کیس Mophie یک بدست می آورید یک باطری پرتابل (قابل حمل) است که ضمیمه آیفون شماست.
(یک نکته، من یک کیس شارژر بی سیم  Mophie دارم که خیلی راضی هستم. می توانم گوشی خود را تا سه بدون اینکه نیاز به شارژ داشته باشد با خود بیرون ببرم.)
نیازی نیست که برای شارژ کردن گوشی خود حتماً شارژر بی سیم اِیرشارژ بخرید؛ شارژر های Qi استاندارد هم همان کار را انجام می دهند.

آیا زمان شارژ گوشی با شارژرهای بی سیم فرا نرسیده است؟

IKEA به تازگی یک سری مبل مجهز به شارژر بی سیم ساخته است.شارژرهای Qi که چی خوانده می شود پیشنهاد های متعددی از خودرو سازان Toyota, Honda, Chrysler, GM Lexus and SsangYong داشته است.
علاوه بر این، شارژرهای استاندارد Qi در آینده نه چندان دور در اماکن عمومی نیز به نمایش درخواهند آمد. تا به حال Qi توانسته موفقیت های خود را به برتانیا و رستوران های مک دونالد آلمان و همچنین چندین رستوران و کافی شاپ کوچک و چندین فرودگاه نشان دهد.
به نوبه خود، استارباکس این شارژر بی سیم را با مشخصات Powermat  در جول خود قرار داده است، بنابراین شارژر بی سیم اِیر شارژ شما آیفون شما را، تا وقتی کارامل سرد macchiato خود را کاملاً نچشیده اید، شارژ نخواهد کرد.
همین روزهاست که شارژ بی سیم جای روش سنتی آن را بگیرد. در این بین، یک جنگ میان سه گروه بزرگ سازنده شارژرهای بی سیم در گرفته است.
Qi استاندارد بسیار کارامد است و به احتمال زیاد شما هیچ فرقی بین شارژ به روش سنتی و شارژ بی سیم نخواهید دید.
 
متاسفانه یکی از مشکلات Qi استاندارد و محصولاتی شبیه اِیرشارژ این است که ای فن آوری مبتنی بر القای مغناطیسی است.
القای مغناطیسی که درتضاد با  شارژ کردن رزونانس مغناطیسی است، نیاز به قرار دادن نسبتاً دقیق و مستقیم گوشی روی پد شارژ است. پیدا کردن نقطه مورد نظر کار سختی نیست، دقیقا در وسط کیس شارژ است، ولی اگر شما حین شارژ مدام گوشی را به این طرف و آن طرف بچرخانید اتصال از بین می رود.
  img 2396-100582337-large.idge
امروزه مزایای این نوع کیس ها فقط صوری (اسمی) هستند. این نوع شارژر ها کاملاً بی سیم نیستند چون بهر حال شما مجبورید شارژر رو به یک منبع برق متصل کنید. این شارژر ها فقط نیاز اتصال گوشی هوشمند را به برق را برطرف کرده اند. هر چه تکنو لوژی بیشتر پیشرفت کند فاصله گوشی با شارژر و تعداد دستگاه هایی که شما می توانید هم زمان شارژ کنید بیشتر خواهد شد.
کنسرسیوم انرژی بی سیم (Wireless Power Consortium (WPC)) گروه های استاندارد حامی Qi به تازگی ورژن جدید 1.1 را معرفی کرده است که دارای رزونانس مغناطیسی است. این محصول سال آینده عرضه خواهد شد که محل فاصله گوشی و شارژر در آن بیشتر خواهد شد.
یک محصول ساده اما موثر
کیس شارژر بی سیم اِیرشارژ در دو رنگ های مشکی و سفید هستند که بسیار باریک و کم حجم و سبک هستند، وزن آنها تقریبا 42 گرم است.
همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید این کیس دو تکه می باشد. تکه پایینی که دارای یک جَک شارژ است به داخل پورت شارژ آیفون می رود و سپس قطعه دوم برای محکم نگه داشتن کیس سوار می شود.
کیس اِیرشارژ آیفون 6 از پلاستیک سخت و ساده ABS ساخته شده است. بسیار زیبا و در عین حال بدون زواید هست. به جای پوشش دادن دکمه های ولوم صدا و لاک و سایلنت با پوشش های پلاستیکی در این قسمت ها شکاف های دسترسی وجود دارد. البته به نظر من شکاف دسترسی سایلنت بسیار کوچک است و فقط با ناخن انگشت می توان این کار را انجام داد.
اگر بخواهیم یک کیس ساده که قابلیت شارژ ندارد را بخریم باید بین 35 تا 90 دلار هزینه کنیم در حالی که قیمت این محصول 38 دلار است که ما تقریباً 40 دلار برآورد می کنیم که بسیار قیمت منطقی به نظر می رسد.
اگر شما زیاد با کیس شارژ آیفون 6 خود بازی می کنید، این محصول بسیار محکم است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید