آیا هکرها می‌توانند در سیستم انتخابات ایران اخلال ایجاد کنند؟

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 10 اسفند 94 ساعت: 14:20:34

وی تأکید کرد: درروشی دیگر با راه‌اندازی سایت‌های نظرسنجی یا طراحی اپلیکیشن‌های مختلف با عنوان تبلیغات انتخابات از کاربران می‌خواهند اطلاعات خود را وارد کرده و از این طریق اطلاعات شخصی شمارا به سرقت برده و در موقع مناسب از آن‌ها سوءاستفاده نمایند(به‌عنوان‌مثال نفوذ به سیستم کاربران و همچنین سوءاستفاده از هویت کاربران در شبکه‌های اجتماعی )  درواقع سیستم آن‌ها به‌عنوان یک سیستم زامبی در نظر گرفته می‌شود و به‌وسیله آن حمله‌هایی به دیگر سیستم‌ها صورت می‌گیرد.}

اما متأسفانه خبرگزاری‌ها بدین‌صورت تیتر زدند که ممکن است در سیستم انتخاباتی اخلال ایجاد کنند؛ درحالی‌که با منتفی شدن انتخابات الکترونیکی اصلاً چیزی برای حمله کردن وجود ندارد.

آنچه این مقام مسئول به کاربران گوشزد کرده نه سیستم انتخاباتی،بلکه ترفندهای روی وب برای جذب کاربر به‌سوی یک کاندید خاص است که از کاربران در فضای مجازی خواسته است تا اطلاعات شخصی خود را در نظرسنجی‌های مشکوک درج نکنند.

البته نظرسنجی‌های رسمی در رسانه‌های قانونی، تاکنون از کاربران درخواست اطلاعات شخصی نکرده‌اند و اگر وب‌سایتی چنین اطلاعاتی را از کاربر بخواهند، کاربران می‌توانند به آن مشکوک شوند.

نکته آخر اینکه به دلیل کنترل انسانی چندباره روی نتایج، بعید است روند اخلال احتمالی روی سیستم های درجه 3 بدون ارتباط با انتخابات، تأثیری در اصل انتخابات داشته باشد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید