پیش فروش هدست های واقعیت مجازی از 16 فوریه

   
نام نویسنده:
 جمعه 14 اسفند 94 ساعت: 00:29:48

اوکولوس ریفت از تاریخ 16 فوریه، به صورت رسمی با قیمت 599 دلار، بر روی سایت اوکولوس برای فروش قرار داده شده است. هدست های خریداری شده، از تاریخ 28 مارس (9 فروردین 1395) به دست مشتریان خواهند رسید. توجه داشته باشید که قبل از اقدام به خرید، مشخصات کامپیوتر شخصی خود را جهت پشتیبانی از این هدست های واقعیت مجازی، بررسی نمایید.

بازی با هدست های واقعیت مجازی، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، بنابراین، برای استفاده از اوکولوس ریفت، به یک کامپیوتر قدرتمند نیاز خواهید داشت. با در نظر گرفتن دو صفحه نمایشی که در مقابل چشم قرار گرفته اند و از رزولوشن بالایی برخوردار هستند، یک کامپیوتر معمولی نمی تواند نیازهای گرافیکی اوکولوس ریفت را برآورده سازد. بنابراین، در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه بالایی که برای این هدست های واقعیت مجازی باید پرداخت، یک کامپیوتر قدرتمند و بالطبع گران قیمت نیز باید تدارک دید! خرید این هدست، بستگی به علاقه ی شما برای تجربه ی یک هیجان جدید، دارد.

اوکولوس، لیستی تدارک دیده است که حداقل خصوصیات لازم برای یک کامپیوتر قدرتمند، جهت سازگاری با هدست اوکولوس ریفت، مشخص شوند. بالطبع، کارت گرافیک سیستم شما یکی از مهم ترین خصیصه هایی است که باید به آن توجه شود، امّا باید توجه داشت که قدرت پردازنده، حافظه و پورت های ورودی سیستم نیز، به همین اندازه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه، حداقل پیشنهادات شرکت اوکولوس برای یک کامپیوتر شخصی مناسب، ذکر گردیده است:

کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 970/AMD Radeon R9 290
پردازنده (سی پی یو): Intel Core i5-4590
حافظه ی رم: 8GB
خروجی: سازگار با HDMI 1.3
ورودی: دو پورت USB 3.0 و یک پورت USB 2.0
سیستم عامل: ویندوز 7، سرویس پک 1، 64 بیتی به بالا (اوکولوس در حال حاضر با سیستم عامل مک یا لینوکس سازگار نمی باشد.)


اگر هنوز هم مطمئن نیستید که آیا سیستم شما از این هدست های واقعیت مجازی پشتیبانی می کند یا نه، بهتر است سری به سایت اوکولوس بزنید. اوکولوس، یک نرم افزار قابل دانلود را به شما پیشنهاد می دهد که در عرض چند ثانیه، سخت افزار کامپیوتر شما را بررسی کرده و پشتیبانی کامپیوتر شما از اوکولوس ریفت را مشخص می نماید. به همین سادگی!

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید