خوبی ها و بدی های بازار شلوغ گوشی های متوسط اندروید !

   
نام نویسنده:
 شنبه 15 اسفند 94 ساعت: 18:46:57

سازندگانی که گوشی هایی با رنج قیمتی بین 300 تا 400 دلار می سازند امسال توجه زیادی را به خود جلب کرده اند زیرا بازار چنین محصولاتی در حال گسترش است . هر روز به تعداد کاربرانی که با قراردادهای ماهیانه و یا سالیانه در آمریکا گوشی همراه می خرند افزوده می شود و این یعنی شدت شوکی که گوشی های پیشرفته وارد کرده اند ، در حال کاهش یافتن می باشد . سامسونگ ، ال جی ، اپل و دیگر سازندگان سال 2016 را صرف این امر خواهند کرد که قیمت محصولاتشان را برای کاربرانی توجیه کنند که فرق چندانی بین گوشی های 400 دلاری برندهای جدید و گوشی های پرچم دار 700 دلاری این سازندگان نمی بینند .

این وضعیت جالب تر هم می شود اگرچه که اغتشاشی را نیز به دنبال خود دارد . مدیریت چنین وضعیتی در سال گذشته کمی پیچیده بود اما در امسال بدتر هم می شود !

مسئله کاربران آمریکایی کم کم از بستن قرار داد های سالیانه فاصله می گیرد و به سمت یافت مکان هایی برای خرید سوق می یابد . از گذشته تا به حال فروش گوشی موبایل در ایالات متحده توسط شرکت های تبلیغاتی و شرکت های بزرگ فروش انجام می گرفته است . در این مکان ها یک شخص وظیفه دارد که خریدار را راهنمایی کند و همچنین به او توضیح دهد که هر گوشی چه ویژگی هایی دارد . با مراجعه به این شرکت ها دیده می شود که این پروسه روزانه باید صدها بار تکرار شود . با وجود این حقیقت این است که بسیاری از این گوشی های خوب رنج متوسط مانند محصولات نکسوس آنقدر خوش شانس نیستند که کاملا به خریدار معرفی شوند از این رو خریدار نیز نسبت به ویژگی دستگاهی که می خرد بی اطلاع است .

mz359

چنین مکانی یک بهشت برای طرفداران گوشی های هوشمند و یک جهنم برای کاربری است که می خواهد یک گوشی معقول بخرد !

فروش های آنلاین چالش جالب دیگری را به وجود آورده اند . در اینترنت خرید محصولاتی که سر و صدای زیاد تری ایجاد کرده اند ، موفقیت آمیز تر می باشد . برای مثال وان پلاس را در نظر بگیرید . این سازنده در مقایسه با دیگر برندهایی که گوشی های متوسط می سازند هرگز رتبه بالایی نداشته و اخیرا دو گوشی متوسط را به بازار معرفی کرده با این ادعا که محصولاتش کارایی بسیار خوبی دارند با وجود این سازنده ای که توانسته است در فضای مجازی توجه کاربران زیاد تری را به خود جلب کند نکست بیت می باشد .

امسال همه چیز کمی تغییر کرده است . سونی برندی می باشد که گوشی هایش نزد کاربران اعتبار بالایی دارند ، گوشی جدید این سازنده نیز با همین ترفند زنده مانده اند . شیائومی در آمریکا محصولاتش را عرضه نمی کند اما از نظر فروش در رتبه بالایی قرار دارد . هواوی هم سرانجام توانسته به هدف مطلوب میزان فروش خود برسد و سعی دارد که همچنان موقعیت جدیدش را حفظ کند . به نظر می رسد که موتورولا هم برنامه هایی برای روند جدید در نظر گرفته است اما از همه جالب تر حضور آلکاتل در کنگره جهانی موبایل بود که باعث تعجب همگان شد .

بزرگ ترین چالشی که این سازندگان با آن روبرو خواهند شد کاربران جدید می باشد . گوگل پول می گیرد تا به واسطه تبیغات تلوزیونی هرکسی را به خرید این گوشی ها ترغیب کند اما باز هم همه ی آن چیزی که این گوشی های ارزان متوسط توانا با آن روبرو هستند نداشتن توانایی از سوی شرکت سازنده برای عرضه دائمی آن ها با قیمت های مناسب می باشد . این اولین باری نیست که این چالش بروز می کند اما سال 2016 سالی خواهد بود که سازندگان این محصولات تلاش می کنند تا راه حل های عجیبی برای عبور از این چالش پیدا کنند .

می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید