بازی های قدیمی را با هدست های واقعیت مجازی جدید تجربه کنید!

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 24 اسفند 94 ساعت: 01:39:06

 

Behzadi 36

همان طور که می دانید، کمپانی ولو (Valve) در سال 2002، استیم (Steam) را به عنوان پلتفرمی برای اشتراک اطلاعات بازی بر روی شبکه معرفی نمود. سیستم سخت افزاری استیم-وی-آر (SteamVR)، در کنگره جهانی موبایل 2015، به صورت رسمی توسط شرکت اچ تی سی (HTC)، و تحت عنوان هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو (HTC Vive)، به نمایش گذاشته شد.


آپدیت های این سیستم واقعیت مجازی همچنان در راه است! البته قبلاً هم اشاره کرده بودیم که پیش فروش هدست های مجازی وایو از تاریخ 11 اسفند ماه 1394، از طریق سایت اچ تی سی، شروع شده است. هدست های وایو، از تاریخ 17 فروردین 1395 روانۀ بازار خواهند شد.
شرکت ولو، همکاری خود را با شرکت اچ تی سی فعلاً فقط بر روی هدست های واقعیت مجازی وایو، ادامه خواهد داد. استیم-وی-آر، پلتفرم بازی مختص شرکت ولو می باشد که قرار است تجربه ای متفاوت را برای کاربران مهیا سازد.
کمپانی ولو نسخۀ بتای دسکتاپ تئاتری استیم-وی-آر (SteamVR Desktop Theater Mode) را تایید کرده است. این دسکتاپ جدید به کاربران این امکان را می دهد تا بازی های قدیمی را به صورت واقعیت مجازی بازی کنند (یعنی بازی هایی که قابلیت بازی به صورت واقعیت مجازی را ندارند).
بازی هایی که برای هدست های واقعیت مجازی طراحی نشده اند، با این هدست ها همخوانی ندارند و ممکن است به خوبی عمل نکنند (برای مثال هنگ کردن بازی، یا عدم حرکت به اطراف و فقط در خط مستقیم). در چنین حالتی کاربر باید هدست خود را خاموش و روشن کند تا بتواند مشکل را برطرف نماید.
استیم-وی-آر پلتفرمی را مهیا می کند تا کاربران بتوانند این نوع بازی ها را به صورت واقعیت مجازی، و بدون وقفه بازی کنند. این پلتفرم فقط مختص اچ تی سی وایو نمی باشد و با هدست های دیگری همچون اوکولوس ریفت نیز همخوانی دارد. این دسکتاپ جدید در GDC 2016، از تاریخ 14 تا 18 مارس، به نمایش گذاشته می شود.

منبع: digitaltrends

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید