فروش یا حفظ اطلاعات شخصی شما

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 25 اسفند 94 ساعت: 18:07:06

ip adresses

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) پیشنهادی را با هدف محافظت از حریم شخصی کاربران اینترنتی به جریان انداخته است. این پیشنهاد مقدار داده هایی را که شرکت های ارائه دهنده ی خدمات اینترنت به مشتریان، جمع آوری می کنند تنظیم می کند. چرا که تامین کنندگان قادر به جمع آوری و فروش این اطلاعات به شرکت های تبلیغاتی هستند.
در حال حاضر هیچ قانون خاصی برای ارائه دهندگان پهنای باند توسط حافظان حریم خصوصی مشتریان وضع نشده است. و اگر این پیشنهاد عملی شود اولین قانون حفظ حریم شخصی برای ISPs خواهد بود.FCC در حال حاضر مشخص کرده است که تلفن های همراه چگونه و به چه اندازه می توانند اطلاعات مشتریان را به فروش برسانند و تام ویلر (Tom Wheeler) معتقد است مشابه این قوانین باید برای ISP ها نیز اعمال شود. آیا ISP شما گشت و گذارتان در اینترنت را ثبت و آن ها را به شرکت های تبلیغاتی می فروشد؟ همه ی ترافیک اینترنتی شما ابتدا از شرکت خدماتی تان عبور می کند و این امر، این امکان را به شرکت خدماتی می دهد که به حجم سودآور و زیادی از اطلاعات و فعالیت های شما در وب آگاه شود.
اگر از تلفن همراه استفاده می کنید ISP شما می تواند با بازرسی عمیق و مخفیانه اقدام به جمع آوری و ذخیره ی اطلاعات در مورد گشت و گذار مشتریان خود کند از جمله:
- نمایش جست و جو ها
- وب سایت های مورد بازدید قرار گرفته شده
- داده هایی را که وارد می کنید
و در نهایت شرکت های تبلیغاتی بر اساس آن ها رفتار می کنند.
مجموعه قوانین ارائه شده شامل یک نیاز است که ISP ها به وضوح آشکار کنند که چه اطلاعاتی را از کاربران جمع آوری می کنند، و اطلاعات جمع آوری شده را برای تبلیغات یا بازاریابی در اختیار شرکت های تبلیغاتی قرار دهند.
قوانین جمع آوری اطلاعات کاربران توسط ISP ها را منع نمی کند بلکه به این دلیل که آن ها اطلاعات شما هستند، باید این اجازه را داشته باشید که خودتان این تصمیم را بگیرید که آیا آن ها می توانند چنین کاری انجام دهند یا نه. تام ویلر (Tom Wheeler) رئیس FCC نوشت: این در مورد ممنوعیت نیست بلکه در مورد مجوز است.
قوانین پیشنهادی طی جلسه ی 31 مارس FCC مورد بحث قرار خواهند گرفت و در صورت تصویب برای اظهار نظر عمومی به بیرون ارائه خواهند شد.
این پیشنهاد تعدادی مقررات قوی برای حفظ حریم شخصی افراد وضع خواهد کرد و به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا چگونگی استفاده ی ISP ها از اطلاعاتشان را مشخص کنند.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید