جزییات جدیدی در مورد پردازشگر 10 هسته ای X30 هلیو !

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
بهره گیری از پردازشگر سه شاخه ای ده هسته ای !پردازشگر مدیا تک هلیو ایکس 20 اولین تراشه ساخته شده مدیا تک بود که مجموعه ای از یک پردازشگر ده هسته ای سه شاخه ای می باشد . ایکس 20 در خط تولید انبوه قرار گرفته است و برخی از گزارش ها از این امر حکایت می کنند که مزیو MX6 اولین دستگاهی می باشد که قرار است با این پردازشگر وارد بازار شود .

بهره گیری از پردازشگر سه شاخه ای ده هسته ای !

پردازشگر مدیا تک هلیو ایکس 20 اولین تراشه ساخته شده مدیا تک بود که مجموعه ای از یک پردازشگر ده هسته ای سه شاخه ای می باشد . ایکس 20 در خط تولید انبوه قرار گرفته است و برخی از گزارش ها از این امر حکایت می کنند که مزیو MX6 اولین دستگاهی می باشد که قرار است با این پردازشگر وارد بازار شود .


مدیاتک ساخت هلیو ایکس 25 را نیز شروع کرده است . طبق خبرهایی که به گوش رسیده گوشی LeTV Le2 اولین گوشی هوشمند خواهد بود که به این پردازشگر مجهز می گردد . نکته جالب این است که مدیا تک ساخت پردازشگر ایکس 30 را نیز شروع کرده است ، علی رغم این که مدل های ایکس 20 و ایکس 25 هنوز وارد بازار نشده اند . طبق گزارش های منتشر شده اولین گوشی هایی که از این پردازشگر بهره می برند ، از اوایل سال 2017 وارد بازار می شوند .

گفته شده است که هلیو ایکس 30 یک پردازشگر سه شاخه می باشد که در واقع ترکیبی از دو هسته آرتمیس 2.8GHz ، چهار هسته کورتکس A53 2.2GHz و چهار هسته کورتکس A35 2GHz می باشد . در پردازشگر جدید هسته های آرتمیس با طراحی ARM جایگزین هسته های کورتکس A72 شده اند . این پردازشگر قرار است رقیبی برای طرح کریو ( Kryo ) کوالکوم باشد . هسته های A35 تراشه جدید راندمان قدرتی بالایی دارند ؛ کارایی این هسته ها در مقایسه با مدل های A7 پیشین در حدود 40 درصد سریع تر است .

می توان انتظار داشت که پردازشگر قدرتمند هلیو ایکس 30 پردازشگر گرافیکی چهار هسته ای PowerVR 7XT ، دوربین های 26 مگاپیکسلی ، اتصالات VR ، قابلیت های LTE Cat.13 و دوربین های دو قلو را به راحتی پشتیبانی کند . گفته شده است که مدیاتک می خواهد هلیو ایکس 30 را با به کار گیری فرآیند 10nm FinFET TSMC بسازد . در صورتی که این گفته صحت داشته باشد می توان با اطمینان گفت که راندمان قدرتی پردازشگر جدید در مقایسه با مدل هلیو ایکس 20 صد درصد بهتر است . در حال حاضر همه این جزییات بیشتر شایعه محسوب می شوند بنابراین بهتر است که با کمی تردید در مورد آن ها قضاوت کنیم .

می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید