بلک بری هنوز در حال از دست دادن میلیون ها دلار است اما در نهایت رکورد درآمد مدنظرش را می شکند

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 24 فروردین 95 ساعت: 12:58:48

بلک بری رکورد هدف کسب نیم بیلیون دلاری اش را در زمینه ی نرم افزار و سرویس دهی – با کمک حق مالکیت طولانی مدت ِ مشارکت های تکنولوژی خوب و حمایت مالی BB - در یک سال مالی  شکست.

این شرکت کانادایی هنوز راه هایی برای سوددهی بیشتر دارد اما به نظر میرسد تجارت تلفن همراه  کمک خاصی در این زمینه نمی کند. بلک بری درآمدی 487 میلیون دلاری را در سال 2016 ثبت کرد. همچنین ضرری 238 میلیون دلاری برای سیستم (GAAP) و 18 میلیون دلاری برای سیستم (non-GAAP) متحمل شد. بازسازی و مخارج حق مالکیت ، بیشترین تفاوت را بین ارقام GAAP  و non-GAAP موجب شده است.

سخت افزار گوشی و دیگر اقلام متفرقه هنوزهر 39 سنت از درآمد کمپانی ( 189 مبلبون دلار) را به خود اختصاص میدهند اما نرم افزار و سرویس دهی در سیستم non-GAAP به میزان 153 میلیون دلار ، با  رشدی 106 به ازای هر سنت در هر سال ، به 527 میلیون دلار برای سال 2016 افزایش یافته است. این حساب شامل در آمد IP و فروش محصولات نیز می باشد.

بخش اجرایی کمپانی در مورد  اولین تلفن اندرویدش- Priv”  عامه پسند " یا هر مدلی از سیستم ها- تا زمان فروش، کمی بدون ریسک عمل کرد.این قضیه باید از درآمد ِوسایل (189 میلیون دلار) تقسیم شده با ASP( به میزان 315 میلیون دلار) که منجر به ارائه ی میزان فروش 600 هزار تایی میشود ، پیش بینی شود.

مدیر ، "جان چن " گفت تساوی سود و زیان سالانه باید به میزان 3 میلیون دلار به ازای هر ASP 315 میلیون دلاری باشد. در واقع ، Priv  ارزان نیست و بلک بری صرف هزینه ی زیاد بازاریابی به میزان 700 دلار را رد کرد.بنابراین این محصول حتی فرصت آغاز به کار کردن را پیدا نکرد.

بلک بری تنها دو وسیله ی دیگر را در تقویم سال 2015 عرضه کرد که یکی از آن ها Leap – یک تلفن ابتدایی کاملا لمسی که از سال 2013 از تراشه ها استفاده میکرد  و دیگری گذرنامه ای با قاب جدید به نام گذرنامه ی ویرایش نقره ای بود.

منبع: theregister

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید