دستور العمل جدید فروشگاه گوگل

   
نام نویسنده:
 شنبه 28 فروردین 95 ساعت: 02:34:06

گوگل در حال تمیز کردن فروشگاه اینترنتی خود است، بازاری که شما در آن می توانید برنامه های افزودنی و دیگر برنامه ها را برای مرورگر خود انتخاب کنید. این شرکت می گوید که در حال تغییر سیاست داده های کاربر در مرورگر می باشد، که موجب می شود توسعه دهندگان در مورد این موضوع که چگونه اطلاعات کاربران را اداره می کنند شفاف تر باشند و نیازمند رضایت کاربر خواهد بود زیرا گاهی داده ها از میان موارد دیگری جمع آوری شده اند.
تغییرات هنگامی به وقوع پیوستند که فروشگاه اینترنتی گوگل کروم توسط سازندگان نرم افزار های مخرب مورد هدف قرار گرفت، که کار های وحشتناکی از قبیل ارسال اطلاعات شخصی کاربران و جاسوسی در وب و جمع آوری داده های متفاوت انجام می دادند.
همچنین هنگامی گوگل تصمیم به اعمال تغییرات کرد که دولت مردان مانند افرادی که عوض اتحادیه ی اروپا هستند نیز جدیت خود را در برخورد با متخلفان حفظ حریم خصوصی داده ی کاربران و قوانین مربوط اعلام کرده اند.
در ماه ژانویه شرکت امنیتی Malwarebytes به یک افزونه اشاره کرد که تنها بعد از چندین هزار دانلود فعال می شد و به عنوان یک بد افزار آن را معرفی کرد. به طور معمول افزونه هایی که نیازمند مجوز بالا دارند، نیازمند صحبت با سرور های ارتباطی بسیار دور هستند یا کاربران را مجبور به بررسی تبلیغات می کنند پس از آن که آن ها را نصب کردند از این قبیل نرم افزار های مخرب محسوب می شوند.

 

منبع: techcrunch

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید