5 راه ساده برای جلوگیری از بدافزار اندروید

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 30 فروردین 95 ساعت: 17:54:33

بدافزار یک نرم افزار مخرب است که طراحی شده تا سیستم کامپیوتر و دستگاه های موبایل را تخریب و یا مختل کند. بدافزار شامل ویروس، جاسوس افزار، اسب تروجان و غیره می شود. وقتی که بدافزار وارد گوشی موبایل شود می تواند فعالیت های ناخواسته و متنوعی مانند دزدیدن داده های مهم و یا لیست مخاطبین  را انجام دهد، عملکرد گوشی را مختل کند و حتی با انجام تماس های ناخواسته و پیام کوتاه پول بدزدد.
در بین حملات بدافزار ها به گوشی های موبایل اندروید بیشتر از دیگر سیستم عامل ها مورد توجه توسعه دهندگان بدافزارها و هکرهاست. خوشبختانه، راه های زیادی وجود دارد که از طریق آن ها می توانید مانع ورود و فعالیت بدافزار ها به گوشی های موبایل اندروید خود شوید.
1-    هیچ گاه اپلیکیشن ها را از منابع ناشناس دانلود و نصب نکنید.
بسیاری از اپلیکیشن هایی که از منابع ناشناس دانلود می شوند حاوی بدافزارهایی هستند که خودمان نصب کرده ایم و می توانند اطلاعاتمان را بدزدند و به دستگاه ما آسیب وارد کنند. پس هیچ گاه اپلیکیشن ها را از منبعی دانلود نکنید مگر این که به آن کاملا اطمینان داشته باشید.
2-    رتبه بندی و نظرات دیگر کاربران را چک کند.
پیش از دانلود یک اپلیکیشن نظرات دیگر کاربران را حتما بخوانید، چرا که اگر اپلیکیشن حاوی بدافزار باشد مردم حتما در نظرات خود آن را ذکر خواهند کرد.
3-    مجوز اپلیکیشن را پیش از پذیرفتن آن بفهمید .
مجوز کلید ورود هر اپلیکیشن موبایل است. این مجوز ها برای امنیت سیستم شما بسیار مهم هستند. اگر مجوز کمی عجیب به نظر می رسید، برای مثال اپلیکیشن کاغذ دیواری از شما خواست که تماس های تلفنی برقرار کند و پیام های کوتاه بفرستد، بهتر است که آن اپلیکیشن را دانلود نکنید.
4-    روی دستگاه خود آنتی ویروس نصب کنید.
اطمینان یابید که یک اپلیکیشن آنتی ویروس نصب شده روی دستگاه اندروید خود دارید. این ابزارها می توانند سایت های فیشینگ احتمالی را شناسایی کنند، اطلاعاتی در مورد نوع مجوز اپلیکیشن ها به شما ارائه می دهند، و با ابزار پیش گیری از گم شدن می توانند گوشی شما را که گم شده است پیدا کنند.
5-    دستگاه را روت نکنید.
روت کردن دستگاه اندروید مزایایی دارد. با این حال مدل امنیتی را می شکند و به اپلیکیشن ها، از جمله اپلیکیشن های مخرب اجازه می دهد که به داده های دیگر اپلیکیشن ها دسترسی یابند.

 

منبع: androidtipsz

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید