نرم افزار جدید سامسونگ نوزادان نارس را در شنیدن صدای مادرانشان یاری می کند !

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 12 اردیبهشت 95 ساعت: 19:25:39

وویسز آف لایف (  Voices of Life ) ، نرم افزاری می باشد که توسط سازنده کره ای طراحی شده است . این نرم افزار به یک مادر کمک می کند تا صدای خود و همچنین صدای ضربان قلب و صدای لالایی خود را روی گوشی موبایل ضبط کند . بعد از ضبط شدن صدا ، وویس آف لایف صداهای پربسامد را حذف و حاصل پردازش خود را از طریق بلندگوی گوشی برای نوزاد پخش می کند . این اپلیکیشن برای ضبط صدای ضربان قلب مادر از سنسور تشخیص دهنده ضربان قلب به کار رفته در گوشی های سامسونگ کمک می گیرد . 

این احتمال تا حد زیادی وجود دارد که نوزادان نارس با اختلالات زبانی و یا توجهی مواجه شوند . صدای زیبای مادر به یک نوزاد نارس در دوران مراقبت بعد از تولد آرامش می دهد . این نرم افزار همچنین می تواند به والدین کمک کند تا در چند هفته حساس بعد از تولد با نوزاد خود ارتباط برقرار کنند ، حتی هنگامی که یک ارتباط فیزیکی بین دو طرف وجود ندارد .

سامسونگ هنوز هیچ اطلاعاتی را در مورد زمان تکمیل کردن این نرم افزار و همچنین بیمارستان هایی که از این فناوری در آینده استفاده خواهند کرد ، منتشر نکرده است . این نرم افزار زمانی که عرضه شود ، می تواند برای آن دسته از 15 میلیون نوزادان نارسی که سالانه متولد می شوند ، کمک بزرگی محسوب شود . 

منبع: sammobile

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید