فرود موفقیت آمیز هواپیمای خورشیدی در اوهایو

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 3 خرداد 95 ساعت: 18:27:07

به گزارش خبرگزاری مهر، هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ تازه ترین بخش از سفر ماجراجویانه خود به دور زمین را با موفقیت به پایان رساند و حالا خود را برای دور بعدی این سفر آماده می کند.

در این بخش که دوازدهمین قسمت از سفر Solar Impulse ۲ به دور دنیا محسوب می شد، آندره بورشبرگ هدایت هواپیما را بر عهده داشت که در نهایت توانست آن را با موفقیت در فرودگاه بین المللی دیتون به زمین نشاند. این بخش از سفر دقیقا ۱۶ ساعت و ۳۴ دقیقه به طول انجامید. دوازدهمین بخش از سفر این  هواپیمای خورشیدی به مسافت ۱۲۱۰ کیلومتر انجام شد.

این چهارمین بخش از سفر هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ در سال ۲۰۱۶ محسوب می شد، سفری که از در سال ۲۰۱۵ از ابوظبی امارات آغاز شده و قرار است در نهایت نیز در این امیرنشین به پایان برسد.

سفر ماجراجویانه این هواپیمای خورشیدی با اتفاقات هیجان انگیز چشمگیری همراه بوده که از آن جمله می توان به عبور نفسگیر از فراز اقیانوس آرام اشاره کرد.

همچنین این هواپیما برای چندین ماه در جزیره هاوایی زمین گیر شده بود. آسیبهای وارد آمده به باتریهای این هواپیما موجب شد که وقفه چند ماهه ای در برنامه سفر آن به دور زمین ایجاد شود.

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse ۲ در ادامه سفر خود راهی نیویورک خواهد شد و پس از آن از اروپا و سپس شمال آفریقا سردرمی آورد و در نهایت پرواز خود را در ابوظبی به پایان رساند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید