اپل نفوذ مقامات را به گوشی‌های تلفن‌همراه خود سخت‌تر می‌کند!

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 3 خرداد 95 ساعت: 18:56:31

اگر آیفون و یا آیپدی دارید که مجهز به حسگر اثرانگشت است و قفل دستگاه آیفون و یا آیپدتان در طی ۸ ساعت گذشته توسط اثرانگشتتان باز نشده باشد، در این صورت برای باز کردن قفل دستگاه از شما کد عبور خواسته‌ می‌شود.

این مورد به قوانین امنیتی قبلی اپل اضافه می‌شود. پیش از این اگر گوشی تلفن‌همراه و یا تبلت ریبوت شده بود و یا قفلش طی دو روز گذشته باز نشده بود مجبور به وارد کردن کد عبور (passcode) می‌شدید.

نشریه Macworld که اولین باز این خبر را منتشر کرده ‌است می‌گوید اپل این تغییر را از ماه می اعمال کرده ‌است. مشخص نیست چرا ۸ ساعت در این قانون جدید امنیتی انتخاب شده ‌است. سخنگوی اپل هنوز در این باره اظهار نظری نکرده‌ است.

این تغییر امنیتی زمانی اتفاق می‌افتد که پیش‌تر در این ماه، دادگاهی در لس‌آنجلس به FBI  اجازه داده بود از اثرانگشت یک مضنون برای باز کردن قفل گوشی‌اش استفاده کند تا به داده‌های موجود بر روی گوشی‌هوشمند اپل دست ‌یابد.

طبق متمم پنجم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا که مرتبط با موارد امنیتی است، سازمان‌های قانونی نمی‌توانند یک نفر را مجبور کنند آن‌‌چه را می‌داند بازگو کند؛ به بیان ساده‌تر از آن‌جا که کد عبور در ذهن شماست و اثرانگشت شما در دستتان، مقابله در برابر اجبار کسی به استفاده از اثرانگشت برای بازکردن قفل گوشی تحت حمایت قانون اساسی نیست.

گفته‌ می‌شود افزایش این لایه‌های امنیتی در پاسخ به اتهاماتی است که اخیراً از سوی ادوارد اسنودن علیه اپل مطرح شده ‌است. اسنودن می‌گوید اپل در جریان برنامه‌ نظارت بر شهروندان PRISM با دولت همدست بوده‌ است؛ اتهامی که اپل آن را قویاً رد کرده‌ است.

منبع: وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید