ده اپلیکیشن برتر اندروید برای وبلاگ نویسها

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 19 خرداد 95 ساعت: 09:51:11

امروزه، گوشی های هوشمند  اصلی ترین راه ارتباطی دنیا شده است، که تقریبا هر کاری که با لپ تاپ می توان انجام داد ، از جمله وبلاگ نویسی را می توان با آن انجام داد. با پیشرفت تکنولوژی در گوشی های هوشمند و اپلیکیشن ها، این که زندگی دیجیتال خود را با خود به همه جا ببرید از همیشه ساده تر شده است. 
از آنجایی که این روزها اندروید بیشترین سیستم عاملی است که این روزها استفاده می شود، بیشتر وبلاگ نویسها یک گوشی یا تبلت دارند که سیستم عامل اندروید روی آن نصب است. از آنجایی که اندروید یکی از پرطرفدار ترین سیستم عامل های موبایل است، تعدادی اپلیکیشن ایجاد کرده است که به وبلاگ نویس ها کمک می کند. چند موردی که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم، بهترین اپلیکیشن ها برای وبلاگ نویس ها هستند. 
1-    ورد پرس (WordPress) 
ورد پرس یکی از پر استفاده ترین پلت فرم ها برای وبلاگ است. وردپرس برای اندروید به شما اجازه می دهد تا به صورت حرفه ای وبلاگ بنویسید. می توانید پست بگذارید و آن ها را ویرایش کنید، نظرها را مدیریت کنید و آمار بازدید از وبلاگ را مشاهده کنید. این اپلیکیشن هر دو وبلاگ های خود میزبان و وبلاگ های wordpress.com را پشتیبانی می کند. 

2-    تامبلر (Tumblr)
تامبلر یکی از بهترین پلت فرم های رسانه شناس اجتماعی در دنیای وبلاگ نویسی است. تامبلر اندروید به شما اجازه می دهد تا به همه چیزهای خوب روی نسخه دسکتاپ مانند متن نوشتن، اضافه کردن لینک عکس و ویدئو، نقل قول و غیره دسترسی داشته باشید. مزیت کلیدی این اپلیکیشن قابلیت جست و جو و دنبال کردن افراد در بین لیست مخاطبین است. قابلیت های اضافی مانند ذخیره پیش نویس، ارسال زمان بندی، پیش نمایش پست ها و تنظیم توییت ها، نیز به شما امکان تجربه وبلاگ نویسی را می دهند. 

3-    هوت سوئیت (Hootsuite)
هوت سوئیت یک اپلیکیشن رایگان اندروید است که به شما اجازه می دهد پست های وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید و روی فیسبوک و توییتر پست بگذارید. همچنین به راحتی می توانید به روز رسانی های خود را زمان بندی کنید و کمپین های خود را مدیریت کنید. و همچنین از طریق اپلیکیشن استاتوس های بقیه را ببینید. 


4-    بلاگر (Blogger)
بلاگر یک پلت فرم محبوب دیگر وبلاگ نویسی است که وبلاگ نویسان زیادی از آن استفاده می کنند. اگر روی بلاگر وبلاگ دارید، باید حتما از آن استافده کنید. با این اپلیکیشن می توانید متن بنویسید و آن را ویرایش کنید. البته عملکرد این اپلیکیشن در مقایسه با اپلیکیشن ورد پرس بسیار محدود است. با وجود فقدان بعضی از اپلیکیشن ها، طراحی ساده اپلیکیشن وبلاگ نویسی را ساده تر می کند. 

 

 

5-    پی پال (Paypal) 
اپلیکیشن پی پال برای اندروید به شما اجازه می دهد با دستگاه اندروید خود هرجا که هستنید به صورت امن پول خود را پرداخت کنید. می توانید حساب کاربری پی پال خود را مدیریت کنید، بالانس را چک کنید، وجه برداشت کنید و تراکنش ها را در هر زمان و هرجایی چک کنید. اگر یک وبلاگ کسب درآمد دارید، استفاده از اپلیکیشن پی پال روی تبلت و یا گوشی هوشمند راه خوبی برای نظارت بر مخارج و درآمد و پرداخت پول در صورت نیاز است. 

6-    لیو جورنال (LiveJournal) 
لیوجورنال برای اندروید اپلیکیشن عالی وبلاگ نویسی برای روزنامه نگاران و وبلاگ نویسانی است که عاشق سفر هستند. این اپلیکیشن مانند دفتر خاطرات شخصی عمل می کند. مانند نسخه دسکتاپ آن، می توانید از طریق گوشی خود نوشته های جدید ایجاد کنید، پست ها را ویرایش کنید، نظرات را مدیریت کنید. 

7-    اورنوت (Evernote) 
اورنوت یک اپلیکیشن پر استفاده است که به شما کمک می کند همه چیزرا به خاطر بسپارید. می توانید با استفاده از این اپلیکیشن نت برداری کنید، عکس بگیرید، لیست کارهایی که باید انجام شود تهیه کنید و صدا ضبط کنید. اورنوت همچنین همه نت های شما را در بین همه دستگاه هایتان با هم همگام می کند و شما می توانید اطمینان یابید که به همه نت هایتان روی گوشی، دسکتاپ و تبلت دسترسی دارید. 

8-    جی ریدر (gReader) 
جی ریدر یکی از بهترین اپلیکیشن های خوانش RSS موجود برای اندروید است. البته این اپلیکیشن رسمی اندروید گوگل نیست، اما عالی است. با این اپلیکیشن می توانید فید RSS سایت مورد علاقه خود را بیابید و همه اخبار را یک جا بخوانید. این اپلیکیشن همچنین قابلیت به روز رسانی اخبار را روی دستگاه شما دارد. 

 

9-    گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) 
گوگل آنالیتیکس یک ابزار رایگان گوگل است که به وبلاگ نویسان اجازه می دهد میزان بازدید از وبلاگ خود را کنترل کنند. با نصب اپلیکیشن گوگل آنالیتیکس، می توانید آمار استفاده از سایت خود را از طریق دستگاه اندروید خود دنبال کنید. قابلیت اصلی این اپلیکیشن شامل آمارها، داشبوردهای قابل تنظیم می باشد. 

 

10-    فیسبوک (Facebook) 
فیسبوک برای اندروید متصل ماندن و به اشتراک گذاری اطلاعات با دوستان را بسیار ساده می کند. با این اپلیکیشن، از طریق گوشی خود می توانید به روز رسانی های وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید، فید های جدید را ببینید، دیوار دوستان خود را ببینید، عکس آپلود کنید و ویدئو پست کنید. 

منبع: androidtipsz

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید