بوئینگ به دنبال استفاده از نانولوله کربنی در ساخت هواپیما است

   
نام نویسنده:
 جمعه 7 خرداد 95 ساعت: 12:54:29

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، این موضوع نشان میدهد که بوئینگ نیاز جدی به نانولوله کربنی دارد که به تامین کننده خود در این حوزه جایزه ویژه اعطا کرده است.
شرکت بوئینگ، شرکت نوپای جنرال نانو (General Nano) را که از دانشگاه سینسیناتی (Cincinnati) انشعاب یافته و یکی از شرکت‌های تامین کننده نیازهای بوئینگ است را بعنوان شرکت برتر سال انتخاب کرد. جنرال نانو در حوزه تولید نانولوله‌های کربنی فعالیت دارد.
بوئینگ در سال 2015، فراخوانی برای 13000 شرکت مختلف زده بود که تنها 500 شرکت از این لیست موفق به دریافت برچسب عملکرد عالی شدند. شرکت جنرال نانو نیز یکی از 12 شرکت برتر در این لیست است که مفتخر به دریافت عنوان شرکت برتر سال از نگاه بوئینگ شده‌است.
نانولوله‌های کربنی به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصر بفرد دارای کاربردهای متعددی در حوزه هوافضا هستند.
جو اسپرنگارد مدیرعامل شرکت جنرال نانو گفت: "من بسیار مفتخرم که شرکت ما به این جایگاه رسیده است. بوئینگ شرکت بزرگی است با این حال ما روابط بسیار نزدیکی با این شرکت داریم."
شرکت جنرال نانو با تغییر نام تجاری خود، محصولات خود را با نام Veelo به بازار عرضه میکند. اسپرنگارد معتقد است که این محصول میتواند جایگاه ویژه‌ای در بازار داشته باشد.
جنرال نانو از سال 2013 ارتباط خود را با بوئینگ آغاز کرده است، زمانی که این شرکت با بودجه اعطایی نیروی دریایی در حال فعالیت بود تا مواد کامپوزیتی پیشرفته تولید کند. اسپرنگارد در مورد جزئیات آن پروژه مطالبی را ارائه نکرد.
کامپوزیت‌ها مواد بسیار سبک‌تری نسبت به فلزات هستند اما خواص گرمایی و الکتریکی فلزات را ندارند. بنابراین افزودن نانولوله کربنی میتواند خواص کامپوزیت‌ها را بهبود دهد.
جنرال نانو با حمایت مالی 100 هزار دلاری و همکاری مشترک با دانشگاه کالیفرنیا رشد کرد و موفق به تجاری‌سازی دستاوردهای خود شد، دستاوردهایی که نیاز صنعت را تامین میکند.
در همین زمان، اسپرنگارد با بوئینگ ارتباط گرفت. وی‌ می‌افزاید: "من به مسئولان بوئینگ گفتم که این پروژه ما میتواند چالش‌هایی در حوزه کاری شما را حل کند."

منبع: ICTPRESS

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید