رییس پلیس فتا: حملات سایبری اخیر به داعش ارتباط ندارد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 9 خرداد 95 ساعت: 13:43:36

به گزارش خبرنگار مهر، سردار کمال هادیان فر در حاشیه همایش روسای پلیس آگاهی سرار کشور در ناجا در جمع خبرنگاران گفت: در ۴ خرداد ماه یک نبرد هکری را رصد کردیم که از سه کشور با تمرکز عربستان به وقوع پیوسته بود ولی پیش از کشور عربستان شناسایی شد که سایت هدف آن مرکز آمار ایران بود.

هادیان فر با اشاره به اینکه این حمله از نوع فیس بوده است، افزود: از نظر فنی هکر عنوان داعس داشته که به اشتباه در برخی شبکه ها به عنوان داعش معرفی شده در حالی که این حمله به داعش ربطی نداشته است.

هادیان فر گفت: سطح هک بسیار متوسط بود و وی از سوی پلیس فتا شناسایی شد و با محوریت مرکز ملی کمیسیون عالی امنیت رسیدگی به آن برعهده پلیس فتاست.

وی گفت: مدارک به پلیس فتای عربستان ارسال شده و پیگیر ماجرا هستیم. البته کشور عربستان پشت ماجرا نیست و این کار مجرمانه توسط سه نفر سابقه دار انجام شده است.

وی یادآور شد: ۸ سایت از ۴ خرداد تا ۸ مرداد مورد حمله واقع شده اند دو سایت نبرد حمله دی فیس بوده اند و هکرهای آنها نیز شناسایی شده و دستگیری هم داشته ایم ۶ سابت دیگر هم مورد حمله دی فیس قرار گرفته اند که در این حمله، لوگو و پنجره درگاه اصلی، مورد جابه جای عکس قرار گرفته بود.

هادیان فر با اشاره به اینکه سامانه های ما امن هستند و هیچ سرقتی صورت نگرفته است، گفت: بلافاصله سایت ها کارخود را از سر گرفتند.

وی گفت: به صاحبان سامانه ها که از ضعف برخوردار بودند تذکرات لازم ارائه شده است.

وی افزود: هیچ کار سازمان یافته ای در کشور اتفاق نیفتاده و گزارشی از پلیس عربستان دریافت نکرده ایم. به احتمال زیاد هکرها احساسی عمل کرده اند و یا ای پی داخل را زامبی کرده باشند بر این اساس هیچ اقدام سازمان یافته ای صورت نگرفته و کشور عربستان پشت ماجرا نیست.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • Farshad
    2016-05-29 17:14:31

    "هادیان فر گفت: سطح هک بسیار متوسط بود" !!!بسیار متوسط بود؟؟؟ یعنی این جمله منو با خاک یکسان کردااا...

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید