اینتل در کنار اپل !

   
نام نویسنده:
 شنبه 22 خرداد 95 ساعت: 22:08:51

به نظر می رسد که کوالکام می خواهد مسئولیت ساخت تراشه برای آیفون 7 های شرکت وریزون ( Verizon ) و برخی دیگر از کشورهای جهان نظیر چین را بر عهده بگیرد . وضعیت جدید چندان برای کوالکام خوشایند نیست اما این سازنده هیچ وقت عادت به عقب نشینی نداشته است . 

باید به این نکته نیز توجه کرد که اینتل فقط در زمینه ساخت مودم های آیفون 7 با اپل قرار داد بسته است و نه در زمینه ساخت پردازشگر ! اپل همیشه برای تامین این قطعات با شرکت های TSMC و سامسونگ قرارداد می بندد ؛ البته انتظار می رود که اینتل در نهایت در این صنعت هم از سایر رقبای خود پیشی بگیرد . 

یک شراکت جدید

شاید برای کاربران آیفون 7 مهم نباشد که چه شرکتی تامین کننده مودم های به کار رفته در این دستگاه می باشد اما همکاری بین اینتل و اپل آینده جدیدی را برای اینتل در زمینه بازار گوشی های هوشمند ایجاد می کند و از طرفی اپل را نیز قادر می سازد تا با تغییر دادن تامین کنندگان سخت افزارهای خود گوشی های پرچم دار بهتری بسازد . این کار همچنین به اپل کمک می کند تا با وادار کردن سازندگان به رقابت در تولید ارزان تر سخت افزار برای کسب حق تامین قطعات برای اپل و خارج ساختن آن ها از دور ، گوشی های ارزان تری را وارد بازار کند . گفتن این نکته خالی از لطف نیست که کوالکام سال پیش توانست به واسطه اپل 3.47 میلیارد درآمد برای خود کسب کند ؛ تخمین زده شده است که این سازنده از فروش هر آیفون 15 دلار سهم دریافت می کند . 

گوشی هوشمند اپل آیفون 7 

در مورد این محصول جدید شایعه های زیادی به گوش می رسد . گفته شده که این دستگاه در ماه سپتامبر ( 11 شهریور تا 9 مهر ) وارد بازار می شود ، به لنزهای جدید دوربین و قابلیت ضد آب مجهز هست و دیگر در آن خبری از جک هدفون و برآمدگی های به کار رفته در محصولات پیشین اپل نیست ؛ علاوه بر این شایعه شده که شباهت زیادی بین این گوشی هوشمند و آیفون 6S وجود دارد .

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید