مقایسه جایگاه همراه اول، ایرانسل و رایتل

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 24 خرداد 95 ساعت: 18:46:04

مقایسه این اعداد با نرخ‌های مربوط به شاخص‌های مذکور تا پایان آذر ماه سال گذشته نشان می‌دهد که در حوزه دایری تلفن ثابت، سیم‌کارت واگذار شده و خطوط فعال همراه به ترتیب ۰٫۶، ۱٫۴ و ۲٫۳ درصد رشد داشته‌ایم.

ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه نیز از ۹۴٫۲۲ درصد تا پایان آذر ماه ۹۴ به ۹۶٫۴۶ درصد تا پایان سال گذشته رسید. ضریب نفوذ این حوزه در نیمه اول سال گذشته ۹۱٫۴۶ درصد بود.

ضریب نفوذ سیم‌کارت‌های واگذار شده تا پایان آذر ماه سال گذشته ۱۸۷٫۵۶ درصد بوده و تا پایان سال ۹۴ به ۱۹۰٫۲۶ درصد رسیده است.

همراه اول

نگاهی به بخش تحلیل‌های ارائه شده از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در حوزه ارتباطات همراه نشان می‌دهد که شرکت ارتباطات سیار با واگذاری ۱۸ میلیون و ۵۱ هزار و ۵۸۵ خط دائمی، ۴۵ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۳۴۳ خط اعتباری و مجموعا ۶۳ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۹۲۸ خط واگذار شده ضریب نفوذی معادل ۵۵٫۲ درصد از بازار تلفن همراه کشور را دارد.

ضریب نفوذ این اپراتور در پایان آذر ماه سال گذشته ۵۳٫۷۱ درصد بود که ظرف سه ماه ۱٫۴۹ درصد افزایش یافته است.

ایرانسل

اپراتور دوم تلفن همراه کشور ۷۴۶ هزار و ۹۴۶ خط دائمی، ۷۹ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۹۷۴ خط اعتباری و مجموعا ۷۹ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۹۲۰ خط واگذار شده تا پایان سال گذشته داشته است.  ضریب نفوذ این اپراتور در بازه زمانی مذکور ۳۸٫۷۸ درصد اعلام شده است.

ضریب نفوذ این اپراتور در پایان آذر ماه سال گذشته ۳۸٫۵۸ درصد بود که ظرف سه ماه با ۰٫۲ درصد رشد مواجه شد.

رایتل

اپراتور سوم تلفن همراه کشور ۱۱۷ هزار و ۴۲۸ خط دائمی، ۶ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۳۹ خط اعتباری و مجموعا ۶ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۴۶۴ خط واگذار شده تا پایان سال گذشته داشته است.  ضریب نفوذ این اپراتور در بازه زمانی مذکور ۲٫۶ درصد اعلام شده است.

ضریب نفوذ اپراتور سوم تا پایان آذر ماه سال گذشته ۱٫۹۳ درصد بود که ظرف سه ماه با ۰٫۶۷ درصد رشد مواجه شد.

مقایسه وضعیت اپراتورها با یکدیگر

براساس اعلام معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات، ضریب نفوذ همراه اول تا پایان سال ۹۳ به میزان ۵۲ درصد بوده که تا پایان سال گذشته به ۵۵٫۲ درصد رسیده است.

ضریب نفوذ ایرانسل هم تا پایان سال ۹۳ به میزان ۳۶٫۱۱ درصد بوده که تا پایان سال گذشته به ۳۸٫۷۸ درصد رسیده است.

ضریب نفوذ رایتل تا پایان سال ۹۳ به میزان ۳٫۳۳ درصد بوده که تا پایان سال گذشته به ۲٫۶ درصد رسیده است.

سهم بازار ارتباطات کشور

با مقایسه انجام شده درباره سهم بازار اپراتورها، همراه اول پیشتاز بوده و با ۵۷ درصد بیشترین سهم بازار را نصیب خود نموده است. در رتبه بعدی شرکت ایرانسل با ۴۰ درصد از سهم بازار رتبه دوم را کسب نموده و رایتل هم با ۳ درصد در رده آخر است.

منبع: دیتا لینک

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید