رباتی که ظرف های شما را در ماشین ظرفشویی قرار می دهد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 6 تیر 95 ساعت: 09:31:42

اسپات مینی، ورژن کوچکتری از اسپات ربات (رباتی که برای نیروی نظامی آمریکا طراحی شد) می باشد که 55 پوند وزن دارد (65 پوند با احتساب بازوها). اسپات مینی به گونه ای طراحی شده است که صرفاً به صورت الکتریکی عمل کند (بخش هیدرولیکی ندارد) و بسته به اینکه چه کاری را انجام می دهد، می تواند تا 90 دقیقه شارژ داشته باشد.

اسپات مینی یکی از بی سر و صداترین ربات هایی است که تا به حال ساخته شده است. دوربین ها و سنسورهای به کار رفته در این ربات، به او در مسیریابی و حرکت کمک می کنند. این ربات، با داشتن چهار پا می تواند در محیط خانه راه برود، زباله ها را دور بریزد و حتی ظرف های آلوده را در ماشین ظرفشویی قرار دهد. اگر چه اسپات مینی برخی از وظایف خود را به صورت خود مختار انجام می دهد، امّا برای هدایت سطح بالا احتیاج به دخالت انسان دارد.

ربات های اسپات و اسپات مینی، هر دو جزء پیچیده ترین ربات هایی هستند که تا کنون طراحی شده اند، امّا هنوز کامل نیستند. مثلاً در بخشی از ویدیویی که از اسپات مینی منتشر شده است، این ربات نمی تواند پوست موز روی زمین را تشخیص دهد و به زمین می خورد. یا در صحنه ی آخر، ربات سعی دارد لیوان آبی را به یک شخص بدهد، ولی به نظر می رسد که نمی تواند لیوان را به سرعت رها کند.

البته باید توجه داشت که حتی این نواقص هم می توانند نمایشی از توانایی های ربات باشند. در بیشتر موارد، وقتی رباتی به زمین میخورد، احتیاج به دخالت نیروی انسانی برای برخاستن دارد، ولی اسپات مینی، از گردن خود برای بلند شدن استفاده می کند.

منبع: pcworld

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید