بررسی ویژگی‌های امنیتی ویندوز 10 در به‌روزرسانی سالیانه

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 13 تیر 95 ساعت: 18:00:00

بروزرسانی سالانه ویندوز 10 در چند ماه آینده منتشر می‌شود و به عنوان بزرگترین بروزرسانی این نسخه تا به حال نیز شناخته می‌شود که به همراه خود ویژگی‌های فنی، امنیتی و ظاهری جدیدی را به ارمغان می‌آورد. ویژگی‌های جدید مرورگر اج تا قابلیت‌ها و کارکردهای جدید دستیار هوشمند سیری برای مخاطبین بسیار جذاب هستند اما عموما بخش امنیت مورد بی مهری و غفلت کاربران عادی واقع می‌شود. اما این بروزرسانی بزرگ، ویندوز 10 را به امنترین سیستم عامل منتشر شده از سوی مایکروسافت تبدیل خواهد کرد.

تیم توسعه ویندوز، در این نسخه همه تهدیدها را در نظر گرفته‌اند و برای اکثر آنها راه حل‌هایی برای مقابله در نظر گرفته‌اند. ویژگی‌های جدید امنیتی، ویندوز 10 را بسیار ایمن‌تر می‌‌کند و البته این ویژگی‌ها برای هر دو دسته کاربران خانگی و تجاری توسعه داده شده‌اند تا نیاز همه گروه‌ها را از نظر امنیتی برطرف سازد. از این پس توسعه دهندگان شخص ثالث نیز می‌توانند از APIهای مربوط به حسگرهای بیومتریک مانند حسگر اثر انگشت و عنبیه چشم در برنامه‌های خود استفاده کنند.
Windows Hello به برنامه‌ها و مرورگر‌ها می‌آید

پس از انتشار این به‌روزرسانی، برنامه‌ها و وب‌سایت‌های مختلف می‌تواند از حسگرهای بیومتریک دستگاه شما برای کنترل ورود کاربران استفاده کنند. در این روش کاربران از شر وارد کردن رمزهای مختلف برای ورودی به سایت ها و برنامه‌های مختلف راحت می‌شوند و برای مثال تنها با استفاده از حسگر اثر انگشت خود می‌توانند به حساب ایمیل خود وارد شوند. از قابلیت دیگر این روش، استفاده از حسگرهای بیومتریک برای ورود به رایانه شخصی است. برای مثال اگر شما یک گوشی ویندوزی مجهز به حسگر اثر انگشت داشته باشید که هر دو دارای یک اکانت کاربری باشند، می‌توانید بدون وارد کردن رمز و تنها با استفاده از حسگر اثر انگشت گوشی وارد محیط کاربری خود در سیستم دسکتاپ شوید.

اما ویندوز دفندر (Windows Defender)، نرم افزار امنیتی پیش‌فرض مایکروسافت برای ویندوز 10 نیز بهبودهایی به خود دیده است و از این پس می‌تواند با سرعت بیشتری هارد دیسک شما را بررسی کند و همچنین خطرات و تهدیدات بیشتری را دفع سازد.
امنیت برای کاربران تجاری

برای کاربران تجاری نیز ویندوز 10 قابلیت‌های مهمی را ارائه می‌کند. مایکروسافت دو ویژگی بسیار مهم و اساسی را با این به‌روزرسانی سالیانه به ویندوز 10 اضافه می‌کند. ویژگی اول سیستم حفاظت پیشرفته از ویندوز در مقابل خطرات (WDATP) نام گرفته است و این قابلیت با استفاده از پایگاه‌داده‌های آنلاین بر بستر شبکه اینترنت، می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای Windows Defender جهت مقابله با جدیدترین خطرها محسوب شود. این ویژگی هم اکنون توسط 300 شرکت در 70 کشور مختلف در حال استفاده است.

دفاع اطلاعاتی نام ویژگی دوم اضافه شده برای کاربران تجاری است که هدف آن جلوگیری از انتشار تصادفی اطلاعات مهم به وسیله جداسازی اطلاعات شخصی و تجاری از یک‌دیگر است.

این به‌روزرسانی در تاریخ 12 مرداد برای همه کاربران ویندوز 10 منتشر خواهد شد و مطمئناً به جز موارد ذکر شده، قابلیت‌های امنیتی دیگری نیز خواهد داشت.

منبع: دیجی رو

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید