زیر ذره‌بین رفتن بازی پوکمون گو در کشورهای خاورمیانه

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 27 تیر 95 ساعت: 11:45:00

به گزارش خبرآنلاین، در این بازی کاربر با موبایل خود به باشگاه‌ها، مکان‌های عمومی تعریف‌شده می‌رود تا دست به شکار بزند. برای این کار باید دوربین گوشی هوشمند خود را روشن کرده و با گرفتن تصویر آن را برای سرورهای مخصوص ارسال کند تا شکار پیدا کند.

کارشناسان غربی از احتمال تصادف کاربران هنگام بازی پوکمون گو هشدار داده‌اند.

از سوی دیگر کارشناسان امنیت اطلاعات نیز وارد داستان شده و مسائل مرتبط ازجمله شکستن حریم مکانی با جی پی اس و مشکلات امنیتی ناشی از جی‌پی‌اس اسپوفینگ را مطرح کرده‌اند.

منهای این مشکل، در کشورهای خاورمیانه ازجمله کویت استفاده از پوکمون گو در مکان‌های نظامی، مکان‌های مذهبی و تأسیسات نفتی که امکان تصویربرداری و ارسال را فراهم می‌سازد، ممنوع شده است.

وزیر کشور امارات نیز نسبت به این بازی هشدار داده و مسئولان مسجد الازهر نیز تحقیقات مستقلی را درباره این بازی شروع کرده‌اند تا ببینند این بازی تا چه حد با مقدسات دینی در تضاد است.

به‌هرحال کمپانی زیر نظر گوگل ظاهراً از آن جداشده و به‌صورت مستقل بازی پوکمون گو را با موفقیت عرضه کرده است و اینکه آیا داستان پشت پرده‌ای میان کمپانی‌های آی تی مانند گوگل و ... برای دریافت دیتای جدیدی که کاربران با گوشی‌های خود می‌گیرند، وجود دارد یا نه؛ باید منتظر شد و دید در هفته‌های آینده واکنش‌های جهانی چه خواهد بود.

فعلاً 8 کشور رسماً این بازی را عرضه کرده‌اند و سایرین با وی پی ان به سرورهای پوکمون گو وصل می‌شوند.

منبع: خبر آنلاین

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید