مرورگر Maxthon بدون اجازه اطلاعات حساس شما را بر می دارد !

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 28 تیر 95 ساعت: 22:56:22

تغییر دادن یک مرورگر لزوما به این معنا نیست که امنیت و حریم خصوصی کاربر حفظ می گردد . محققان مرکز اگزاتل ( Exatel ) اخیرا  اعلام کرده اند که مرورگر مکستون اطلاعات حساس کاربر را چه کاربر در User Experience Improvement Program شرکت کرده باشد یا نباشد ، انتقال می دهد . این اطلاعات علاوه بر شماره نسخه نرم افزار و فعال و یا غیر فعال بودن حالت بلاک کننده پیام های تبلیغاتی کل تاریخچه وب گردی کاربر نظیر جست و جوی های انجام شده توسط وی از طریق گوگل را نیز شامل می شود . اطلاعات مکستون رمز گزاری شده هستند اما محققان اگزاتل نشان داده اند که شکستن این رمز گزاری از طریق مهندسی معکوس کار چندان پیچیده ای نیست . 

کنفرانس های مطبوعاتی مختلفی در این زمینه با مکستون برگزار شده است و به محض نتیجه گیری در این زمینه جزییات آن ها منتشر می شود . مکستون اعلام کرده که اطلاعاتی را خارج از حیطه برنامه UEIP جمع آوری می کرده اگرچه که این اقدام به هیچ وجه حریم خصوصی کاربر را پایمال نکرده است . چنین ادعای کمی عجیب است زیرا تاریخچه و جست و جو های کاربر به حریم خصوصی وی مرتبط می گردد .

شرکت مکستون از اطلاعاتی که جمع آوری کرده استفاده نا به جایی نمی کند اما این احتمال وجود دارد که هکرها بتوانند از طریق این مرورگر به اطلاعات شخصی کاربران مورد نظر خود دست یابند و این موضوع چندان بی اهمیت نیست زیرا میلیون ها کاربر در سر تا سر جهان از مرورگر این سازنده استفاده می کنند . 

منبع: engadget

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید