چگونگی گرفتن عکس‎های ۳۶۰ درجه با اسمارت‌فون‌؟

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 29 تیر 95 ساعت: 12:00:00

ابتدا، شما به یک اپلیکیشن نیاز دارید. انتخاب این اپلیکیشن به این بستگی دارد که می‎خواهید عکس‎های گرفته شده را کجا ذخیره کرده یا به اشتراک بگذارید، اما معمولا اغلب پلتفرم‎ها با اکثر اپلیکیشن‎ها کار می‎کنند. بهترین اپلیکیشن برای انجام این کار نسخه iOS یا  آندرويد Street View است، البته شما می‎توانید از گزینه عکس پانارومای موجود در اپلیکیشن اصلی دوربين آندرويد یا گزینه Surround Shot موجود در تلفن‎های سامسونگ نیز استفاده کنید.

اپلیکیشن Street View بسیار شبیه به گزينه عکس پانارومای موجود در اپلیکیشن اصلی دوربين آندرويد عمل می‎کند. ابتدا روی آیکون مثبت نارنجی رنگ کلیک کنید و سپس Camera را انتخاب کنید، در هر مرحله خود اپلیکیشن شما را در فرآیند عکس‎برداری راهنمايی خواهد کرد، اساس کار به این شكل است که شما باید در یک مکان بیاستید و روی تمام دایره‎های نارنجی رنگ تقه بزنید تا شکل کروی پایین صفحه پر شود.

وقتی شما به هر کدام از موقعیت‎های تعیین شده نزدیک می‎شوید؛ تصاویر به طور خودکار گرفته خواهند شد (نیازی به فشردن دکمه شاتر نیست)، و بعد از اتمام کار خود اپلیکیشن تمام کارهای لازم برای سرهم کردن عکس‎های گرفته شده را انجام می‎دهد. اگر از قبل اپلیکیشن Google Photos را روی تلفن خود نصب کرده باشید، این یکی از اپلیکیشن‎هایی است که می‎تواند عکس‎های 360 درجه ساخته شده شما را به خوبی نمایش دهد.

برای مشاهده عکس‎های گرفته شده روی موبایل تنها کافی است تلفن را به اطراف حرکت دهید (یا روی آن تقه بزنید و بکشید) تا نمای عکس تغییر کند. اگر شما روی حالت مرورگر Google Photos هستید، می‎توانید با کلیک و درگ کردن توسط ماوس جهات مختلف عکس را مشاهده کنید. اگر مایلید افراد بیشتری تصاویر خارق العاده شما را مشاهده کنند می‎توانید آن را به همان شیوه آپلود عکس‎های معمولی روی Street View یا شبکه‎های اجتماعی آپلود کنید.

در حال حاضر پلتفرم آندرويد نسبت به iOS سازگاری بیشتری با عکس‎های 360 درجه دارد، اما اپل به احتمال زیاد این وضع را تغییر خواهد داد. فیسبوک می‎تواند تصاویر پانارومای آی‎فون را به عنوان تصاویر 360 درجه پردازش کند. همچنین شما می‎توانید از یک اپلیکیشن ثالث (مثل Street View یا چیزی شبیه به 360 Panorama) استفاده کنید. اگر قصد گرفتن ویدیو کلیپ‎های 360 درجه را هم داشته باشید، می‎توانید از دوربين‎های 360 درجه که مخصوص این کار تولید شده‎ اند استفاده کنید.

منبع: شبکه

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید