ناسا برای فضانوردان موسسه تحقیقاتی می‌سازد

   
نام نویسنده:
 شنبه 2 مرداد 95 ساعت: 18:30:00

به گزارش ایسنا به نقل از ناسا، این کار در قالب پژوهش‌های کاربردی سازی یا ترجمانی و تحت نظارت برنامه تحقیقاتی انسانی ناسا، در 1 اکتبر  آغاز خواهد شد.

پژوهشهای کاربردی سازی یا ترجمانی دربرگیرنده دو زمینه برای کاربردی سازی است. یک زمینه درباره فرایند بکارگیری یافته‌های نو آزمایشگاهی و پیش بالینی برای آزمایش کردن در انسان است و زمینه دیگر، پژوهش‌هایی هستند که با انگیزه بهره‌گیری هر چه بیشتر از بهترین روش‌های ممکن پژوهش در جامعه علمی انجام می‌گیرند. این پژوهش‌ها بر روی ترجمه مفاهیم پژوهش‌های اساسی عملی تمرکز داشته و نتایج سلامت قابل ملاحظه‌ای نیز دارند.

موسسه پژوهش‌های ترجمانی ناسا (NTRI)  قصد دارد تا با تبدیل آزمایش‌های آزمایشگاهی و آزمایش‌های بالینی به برنامه‌های کاربردی به مراقبت از فضانوردان بپردازد. هدف از این تحقیق ایجاد روش‌های جدید برای درمان، اقدامات متقابل و یا فناوری‌هایی است که در پروازهای فضایی کاربردهای عملی دارند.

پژوهش‌های ترجمانی پتانسیل آن را دارند تا راه حل‌های  عملی بسیار سریع‌تری را نسبت به روش‌های تحقیقاتی سنتی ایجاد کنند.

این موسسه همچنین فرصتهایی را برای دانشمندان فراهم می‌کند تا تجاربی را در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در داخل و خارج از ناسا بدست آورده و  از دانش و تخصص خود برای کاهش خطرات بهداشتی اکتشاف و عملکرد انسان‌ها در فضا استفاده کنند.

پیمانکاران فرعی عمده این پژوهش عبارتند از موسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا و موسسه فناوری ماساچوست در کمبریج و خدمات در موسسه نوآوری مرکز پزشکی تگزاس در هوستون انجام خواهد شد.

این توافق دارای هزینه بالقوه حداکثر 246 میلیون دلار برای یک دوره عملکرد شش ساله با یک دوره شش ساله اضافی است که ممکن است تا سپتامبر 2028 ادامه یابد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید