رونمایی از سریعترین پهپاد تجاری دنیا

   
نام نویسنده:
 شنبه 2 مرداد 95 ساعت: 20:00:00

به گزارش خبرگزاری مهر، این فناوری جدید توسط محققان شرکتی در آمریکا ارایه شده و می توان آن را یک نوآوری خیره کننده در دنیای پهپادها به شمار آورد.

این پهپاد جدید «تیل» نام دارد و در زمره سبک ترین پهپادهای تجاری دنیا نیز جای می گیرد.

محققان در ساخت این پهپاد از رایانه پیشرفته و البته قدرتمندی استفاده کرده اند که اپلیکیشن های مختلفی را به طور همزمان به کار گرفته تا آن را به یک ابزار کاربردی تبدیل کند.

دوربین این پهپاد برخلاف سایر مدلهای فعلی که در زیر و به شکلی آویخته قرار دارد، در دل آن جای گرفته است.

پهپاد تیل قابلیت تصویربرداری با فرمت ۴k را دارد. ویدئوهایی که به بدین ترتیب تهیه می شود به تلفن همراه، تبلت یا هدست واقعیت مجازی ارسال شده تا کاربر به طور لحظه ای در جریان اتفاقاتی که در محیط اطراف پهپاد می گذرد قرار گیرد.

البته دستیابی به سرعتهای بالا با چنین پهپادی صرفا به لطف استفاده از باتری قدرتمندی امکانپذیر است که فعلا تنها می تواند توان لازم برای پرواز ۱۰ دقیقه ای این پرنده پیشرفته را تأمین کند.

امکان استفاده از باتری بزرگی که این زمان را به ۲۰ دقیقه برساند نیز وجود دارد که در این صورت عملکرد خیره کننده پهپاد تحت شعاع قرار می گیرد.

این محصول جدید قابلیت پرواز در برابر بادهایی تا سرعت حدود ۶۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. نباید از یاد برد که وزش بادهای شدید یکی از چالشهای اصلی محققان در توسعه فناوری پهپادها بوده است که البته در این مدل جدید به خوبی برطرف شده است.

این پهپاد جدید با قیمت ۱۲۹۹ دلار عرضه می شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید