عقب نشینی گسترده مایکروسافت از بازار گوشی های هوشمند

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 10 مرداد 95 ساعت: 16:01:18

مایکروسافت بیش از آنچه پیش از این تصور میشد در حال عقب نشینی از حوزه گوشی های هوشمند است و همچنان در حال تعدیل نیرو در بخش موبایل و باز سازمان دهی ساختار خود در این بخش است.

به گزارش «تابناک» اخیرا مایکروسافت اعلام کرده است که علاوه بر اخراج و تعدیل 1850 نفر از کارمندان بخش موبایل خود در ما می 2016 قرار است تا پایان سال در حدود 2850 نفر دیگر در همین بخش در سراسر جهان از شرکت مایکروسافت اخراج و تعدیل شود که این برنامه در راستای همان طرح قبلی است.

این طرح قبلی در واقع همان عقب نشینی مایکروسافت از بازار گوشی های هوشمند و رها کردن نوکیا است که در سال 2014 با رقم 7 میلیارد دلار به دارایی های مایکروسافت اضافه شده بود.

این در حالی است که از هم اکنون بسیاری از کارمندانی که قرار است در قالب ابن برنامه تعدیل شوند در جریان ماجرا قرار گرفته اند.

خرید نوکیا در زمانی روی داد که هنوز استیو بالمر ریاست مایکروسافت را بعد از بیل گیتس در اختیار داشت اما از زمانی که ساتیا نادلا بر صندلی ریاست مایکروسافت تکیه زده است، این شرکت استراتژی خود را به کلی تغییر داده است و در حال حاضر تنها تمرکز خود را بر دستگاه های رده بالا و محدود گذاشته است.

این در حالی است که تا پیش از این نیز اخراج ها و تعدیل نیروهای مایکرئسافت بسیار اساسی بوده است و تا قبل از ماه می امسال 19 هزار نفر کارمند این شرکت که در بخش های مرتبط با فعالیت های نوکیا قرار داشتند تعدیل و اخراج شده اند.

این شرکت بیان کرده است که تا پایان سال مالی 2016 یعنی در پایان ماه ژوئن بیش از 7400 نفر را در بخش موبایل این شرکت تعدیل کرده است.

منبع: تابناک

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید