آموزش دوره‌های روباتیک و دِرون در دبیرستان های ژاپن

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 17 مرداد 95 ساعت: 12:15:00

پس شاید دانش‌آموزانی که در این دوره‌ها ثبت‌نام می‌کنند، نیازی به گذراندن دروس دیگر مانند ریاضی یا تاریخ نداشته باشند. می‌توان گفت این پروژه یک قمار آموزشی است اما قماری که می‌تواند باعث شود تا فارغ‌التحصیلان آن حتی قبل از این‌که دوره‌های خود را به اتمام برسانند توسط کمپانی‌های غول دنیا نظیر آمازون؛ گوگل و امثال آن‌ها به استخدام دربیایند.

حتی اگر علاقه‌مند به ادامه تحصیل در همین رشته‌ها در دانشگاه باشند نیز از آمادگی کامل و فوق‌العاده‌ای برخوردار خواهند بود. برنامه آموزشی این دبیرستان که نام آن «وانتان» است شامل حفظ؛ نگهداری و هدایت دِرون‌‌ها به‌همراه برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی سیستمی و به‌دست آوردن یک دید کلی از قوانین هوانوردی و رادیو می‌شود.

این دوره‌ها به‌روی تمام دانش‌آموزان همه مدارس ژاپن باز است. ژاپن در سال‌های اخیر به بزرگ‌ترین قطب روباتیک جهان تبدیل شده و به شدت در حال توسعه بسترها و سیستم‌های ماشینی روباتیک و خودکار برای کارهای روزانه است. بسیاری از کارهای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن توسط روبات‌ها انجام خواهد شد؛ بنابراین دور از انتظار نیست که مدارس و دبیرستان‌های این کشور به دنبال پرورزش نیروهای جوان در این حوزه باشند.

منبع: شبکه

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید