پایان دادن مایکروسافت به پشتیبانی از اسکایپ روی گوشی‌های قدیمی

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 24 مرداد 95 ساعت: 16:30:00

احتمالا می‌دانید که مایکروسافت می 2011 اسکایپ را به ارزش 8.5 میلیارد دلار خریداری کرد. اکنون این شرکت اعلام کرده اسکایپ به پشتیبانی از ویندوز فون 8، 8.1 و نسخه‌های اندروید پایین‌تر از 4.0.3  از ماه اکتبر به تدریج پایان می‌دهد.

در ادامه این خبر آمده که اوایل 2017 حدود 80 درصد از کاربران ویندوز فون به طور کامل با این اپلیکیشن خداحافظی می‌کنند، البته تا این تاریخ نیز با محدودیت‌هایی مواجه می‌شوند. این تصمیم شامل ویندوز RT و کاربران گوشی‌های اندرویدی با اندروید نسخه 4.0.3  و پایین‌تر نیز می‌شود. مایکروسافت تصمیم دارد اسکایپ را از اپلیکیشنی P2P به اپلیکیشنی بر مبنای فضای ابری تبدیل کند. این شرکت می‌گوید با این تغییر، ویژگی‌هایی همچون اشتراک فایل، کیفیت مکالمه ، قابل اطمینان و پیام‌های ویدیویی بهبود پیدا می‌کنند.

اگر به آمار گوشی های ویندوز فونی نگاهی بیندازیم میبینیم که حرکت مایکروسافت در پایان دادن به پشتیبانی از اسکایپ روی این گوشی‌ها بی‌دلیل نیست و این شرکت ترجیح می‌دهد وقت و هزینه و انرژی خود را روی بخش دیگری بگذارد.

اگر گوشی هوشمندی یا ویندوز 10 موبایل دارید می توانید پیش‌نمایش اسکایپ برای ویندوز را نصب کنید. این اپلیکیشن از تماس ویدیویی و تماس ویدیویی گروهی تا 25 نفر پشتیبانی می‌کند.

منبع: PhoneArena

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید