پیش‌بینی قیمت آیفون ۷ و شرایط عرضه آن در بازار ایران

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
بدون تردید به‌زودی شاهد رونمایی از آیفون 7 اپل و آغاز عرضه آن خواهیم بود. نسخه‌های مختلف آیفون 7 به تدریج به بازارهای داخلی کشورمان هم راه پیدا می‌کنند، اما سوال اصلی اینجا است که قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آیفون 7 اپل در بازار ایران چگونه خواهد بود؟ ما در این مقاله قصد داریم که به بررسی شرایط عرضه آیفون 7 پرداخته و پیش‌بینی از قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آن در ایران داشته باشیم.

تاکنون شایعات زیادی در رابطه با نسخه‌های مختلف این محصول شنیده‌ایم اما هدف ما در این مقاله بررسی جزئی این شایعات نیست، بلکه قصد داریم پیش‌بینی از قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف7 و شرایط عرضه آن در بازار ایران داشته باشیم. به طور کلی سوالاتی که سعی می‌کنیم در جریان این مقاله به دنبال پاسخ آن‌ها هستیم شامل موارد زیر می‌شوند:

   7 از نظر طراحی شامل چند نسخه خواهد بود؟
    شرایط عرضه7 در ایران چگونه است؟
    قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف7 در ایران چقدر است؟

آیفون 7 از نظر طراحی شامل چند نسخه می‌شود؟

بدون تردید7 از نظر طراحی حداقل شامل دو نسخه باشد. این دو نسخه به ترتیب7 (iPhone 7) و7 پلاس (iPhone 7 Plus) نام می‌گیرند. پیش‌بینی می‌کنیم که7 و7 پلاس از نظر ابعاد تقریبا مشابه با6 اس (iPhone 6S) و6 اس پلاس (iPhone 6S Plus) طراحی شوند. بنابراین احتمالا7از صفحه نمایشی 4.7 اینچی بهره‌مند شده و7 پلاسبه صفحه نمایشی 5.5 اینچی مجهز می‌شود.

 

اما برخی منابع خبری قابل اعتماد هم خبرهایی مبنی بر احتمال معرفی یک نسخه جدید از آیفون‌هایرا در کنار7 و7 پلاس منتشر کرده‌اند. طبق ادعای این منابع،در کنار دونامبرده شده ازدیگری با نام اختصاصی7 پرو (iPhone 7 Pro) رونمایی می‌کند که در واقع نسخه پیشرفته‌تری از آیفون‌های جدیدخواهد بود.
شرایط عرضه7 در ایران

در اواخر تیر ماه امسال آقای عباس نخعی مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف اعلام کرد که آیفون‌های قاچاق به زودی از بازارهای داخلی کشورمان جمع‌آوری می‌شوند! این خبر سروصدای زیادی در رسانه‌های خبری آنلاین برپا کرد. در این راستا عنوان شده بود که طبق قانون امور صنفی و حمایت از مصرف کنندگان، عرضهدر بازار ایران با توجه به اینکه شرکتدر کشور نمایندگی رسمی ندارد مغایر با قانون است. به همین سبب طرح رجیستری آیفون‌ها مطرح شد.

دیری نپایید که شاهد پلمپ شدن ناگهانیاستور مجتمع چارسو بودیم! این خبر در رسانه‌های داخلی به بازتاب چشمگیری داشت. به دنبال این جریانان اعلام شد کهدر ایران هیچ نمایندگی رسمی ندارد و داشتن نمایندگی یک شرکت در ایران تنها تحت شرایطی امکان‌پذیر می‌شود که شرکت واسط با کمپانی اصلی قرارداد امضاء کند. حال به نظر می‌رسد که شرکت‌هایی قصد دارند تا نمایندگی رسمیرا در ایران کسب نموده و بدین ترتیب آیفون‌هایرا تحت گارانتی و خدمات پس از فروش رسمیروانه بازار کنند. ظاهرا در این راستا 9 شرکت اعلام آمادگی کرده بودند و اطلاعات تکمیلی آن‌ها همچنان در حال بررسی است.

اگر رسیدگی به این موضوع با سرعت انجام گیرد، شاید شاهد عرضه7 با گارانتی رسمی شرکتدر بازارهای داخلی ایران باشیم. البته شاید این گارانتی چندان مشابه با خدمات و گارانتیدر ایالات متحده نباشد، اما در هر صورت منجر به عرضه قانون‌مندانه‌تر7 در ایران می‌شود که این امر خوشایند و جالب توجه است. البته باید در نظر داشت که احتمال به تصویب رسیدن این امر تا پیش از رونمایی7 (ماه سپتامبر) کمی دور از انتظار خواهد بود با این وجود این موضوع غیرممکن نیست.
پیش‌بینی قیمت نسخه‌های مختلف7 در بازار ایران

حال قصد داریم که پیش‌بینی از قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف7 در بازار داخلی کشورمان داشته باشیم. استراتژیدر قیمت‌گذاری آیفون‌هایش بسیار ساده و قابل پیش‌بینی است.همواره با معرفی یکجدید، تقریبا قیمت نسخه قبلی آنرا برایجدیدش در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال اگر نسخه پایه‌ای6 اسهم اکنون با قیمت 800 دلار عرضه شود، نسخه‌ پایه‌ای7 پس از رونمایی تقریبا با همین قیمت روانه بازار می‌شود و قیمت6 اس دچار افت خواهد شد.

 

با در نظر گرفتن این موضوع به سادگی می‌توان قیمت احتمالی7 و7 پلاس را در بازار داخلی کشورمان پیش‌بینی کرد. اگر از وقایع و اطلاعات غیرقابل پیش‌بینی صرف نظر کنیم، احتمالا7با قیمتی در حدود زیر روانه بازار می‌شود:

 •     نسخه پایه‌ای7 که احتمالا از حافظه داخلی 32 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 2،500،000 تومان
 •     نسخه میانی7 که احتمالا از حافظه داخلی 64 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 2،950،000 تومان
 •     نسخه برتر7 که احتمالا از حافظه داخلی 256 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،300،000 تومان

قیمت احتمالی7 پلاسرا به صورت زیر پیش‌بینی می‌کنیم:

 •     نسخه پایه‌ای7 پلاس که احتمالا از حافظه داخلی 32 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 2،800،000 تومان
 •     نسخه میانی7 پلاس که احتمالا از حافظه داخلی 128 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،150،000 تومان
 •     نسخه برتر7 پلاس که احتمالا از حافظه داخلی 256 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،300،000 تومان

در رابطه با قیمت احتمالی7 پروهم اطلاعاتی از سوی برخی منابع خبری چینی زبان ارائه شده است. طبق این اطلاعات7 پرواز نظر قیمت احتمالا به شرایط زیر روانه بازار می‌شود:

 •     نسخه پایه‌ای7 پرو که احتمالا از حافظه داخلی 32 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،500،000 تومان
 •     نسخه میانی7 پرو که احتمالا از حافظه داخلی 128 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 3،700،000 تومان
 •     نسخه برتر7 پرو که احتمالا از حافظه داخلی 256 گیگابایتی بهره‌مند می‌شود: در حدود 4،000،000 تومان
 • جمع‌بندی

در این مقاله سعی داشتیم که شرایط عرضه7 و همچنین قیمت احتمالی نسخه‌های مختلف آن در بازارهای داخلی کشورمان را مورد ارزیابی قرار دهیم. باید خاطرنشان شویم که اطلاعات فوق تنها به صورت تخمین، گمانه‌زنی و بررسی سوابق شرکتارائه شده‌اند بنابراین تضمینی وجود ندارد که صحت آن‌ها به طور قطع قابل اطمینان باشد.

منبع: shabakeh

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • 1
  2016-08-25 15:54:47

  یه جا میگه اصلا آیفون پرو اپل نمیزنه شما میگین قیمت حدودیش اینه؟! همتون باهم نقض دارید آدرم میمونه حرف کی منطقی هستو درست میگه

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید