درگیری لفظی رئیس جمهور با عضو حقوقی شورای عالی فضای مجازی

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 9 شهریور 95 ساعت: 18:45:00

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی یکی از اعضای حقوقی شورا طبق آئین نامه داخلی و براساس نامه ای که توسط عده ای از اعضا امضا و تحویل شده بود، از رئیس جمهور درخواست مطرح شدن موضوع نامه مبنی بر تشکیل منظم جلسات را داشت که به دلیل اختصاص زمان به موضوع شبکه ملی اطلاعات، اجازه مطرح شدن این موضوع و اعلام وصول آن داده نشد.

شنیده ها حاکی از آن است که زمانی که رئیس جمهور با تکرار درخواست این عضو حقوقی شورا مبنی برقانونی بودن و براساس آئین نامه بودن درخواست خود مواجه می شود، با عصبانیت تاکید می کند که «آیین نامه داخلی شورا را تغییر می دهیم!»

این عضو حقوقی شورا همچنین خطاب به روحانی (رئیس شورای عالی فضای مجازی) به کنایه وی در زمان انتخابات ریاست جمهوری که گفته بود: « من سرهنگ نیستم »، اشاره کرد که این موضوع باعث عصبانیت رئیس جمهور و بروز پاره ای درگیری های لفظی شد.

در این باره پیگیری خبرنگار مهر از یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی حاکی از آن است که موضوع عدم برگزاری مرتب جلسات شورای عالی فضای مجازی بارها از سوی اعضا با تذکر همراه بوده و پیش از این نیز قول داده شده بود که برپایی این جلسات به صورت مرتب انجام شود.

وی با تایید درگیری لفظی میان یکی از اعضای شورا و رئیس جمهور که عصبانیت رئیس جمهور را به همراه داشت، ادامه داد: « مسئله اینقدر ساده نبود و برخورد از سوی رئیس جمهور تند بود.»

این عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: «قرار بود طرحی در این جلسه ارائه شود که بر مبنای آن طبق آیین نامه داخلی شورا، برگزاری جلسات شورای عالی هر دو هفته یکبار به صورت مرتب انجام شود. این موضوع در تاکیدات مقام معظم رهبری نیز آمده است.»

وی درباره جزئیات بیشتری از درگیری لفظی رئیس جمهور با یکی از اعضای شورا گفت: «یکی از اعضای شورا از رئیس جمهور خواست تا اجازه اعلام وصول این طرح را بدهد که رئیس جمهور به دلیل اولویت دادن به موضوع شبکه ملی اطلاعات، اجازه طرح آن را نداد.»

منبع: mehrnews

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • غفور
  2016-08-31 19:38:05

  هر وقت جلسه میذارن یا میخوان یه سایتی رو فیلتر کنن یا دسترسی به فلان اپلیکیشن رو محدود کنن یا جلوی انتشار یه بازی رو به دلایل توهمی بگیرند...همون جلسه نذارن کلا تعطیلش کنن بیشتر به نفع ماست. والا

  پاسخ دادن
 • میلاد
  2016-08-31 15:41:57

  والا از این درگیری ها و قهرمان بازی ها موقع مذاکرات هم بود . خودکار هم پرت میکردند . آخرشم هیچی ! حالا نمیدونم حقوقدان بودن رئیس جمهور رو باور کنیم یا این بی قانونی رو که میگه آیین نامه رو تغییر میدم !

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید