آیفون‌های آینده به صفحه‌نمایش‌ فوق‌پیشرفته MicroLED مجهز می‌شوند.

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
مدت‌ها است که شایعات زیادی در مورد برنامه‌ریزی اپل به منظور استفاده از صفحه‌نمایش‌های OLED در آیفون‌های آینده‌اش شنیده می‌شود. به احتمال زیاد سال آینده اپل آیفون‌های جدیدش را از نمایشگرهای OLED بهره‌مند می‌کند. اما طبق تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، این احتمال وجود دارد که اپل برای مدت زمان طولانی از نمایشگرهای OLED استفاده نکرده و صفحه‌نمایش‌های میکرو LED را جایگزین آن‌ها کند.

به گزارش شبکه مگ، بدون تردیدبه زودی در آیفون‌هایش تغییرات اساسی ایجاد می‌کند. یکی از این تغییرات مربوط به صفحه نمایش آیفون‌های آیندهمی‌شود. تاکنون شایعات زیادی در رابطه با این موضوع شنیده‌ایم. چند وقت پیش شاهد انتشار خبری مبنی بر احتمال تجهیز نسخه‌ای از آیفون‌های سال 2017به نمایشگر سوپر آمولد (Super AMOLED) تولیدی سامسونگ با لبه‌های خمیده بودیم که اطلاعات دقیق‌تر مربوط به آن را می‌توانید از مقاله "اپل از آیفونی با صفحه‌نمایش خمیده رونمایی می‌کند!" مطالعه کنید.

اما به تازگی آقای وانگ جی چائو (Wang Jyh-chau) مدیرعامل شرکت اینولوکس (Innolux) که یک کمپانی فعال در زمینه تولید نمایشگرهای LCD است، مدعی شده که به احتمال زیادبه زودی در آیفون‌هایش از صفحه نمایش میکرو LED استفاده خواهد کرد. وی عنوان داشته که صفحه نمایش‌های OLED از نظر کیفیت برای محصولاتمناسب نخواهند بود و تعادل مابین کیفیت و قیمت را به همراه ندارند. وی افزود که استفاده از نمایشگرهای میکرو LED در این راستا بهترین انتخاب موجود برای شرکتبه شمار می‌رود. جالب است بدانید که هم اکنوندر آیفون‌هایش از نمایشگرهای TFT-LCD استفاده می‌کند.

البته باید در نظر داشت که صحبت‌های آقای وانگ جی چائو جنبه تبلیغاتی هم داشته و با سیاست‌های این شرکت در ارتباط است.تاکنون برای تولید نمایشگرهای LCD استفاده شده در آیفون‌هایش بارها و بارها با شرکت اینولوکس وارد همکاری شده و این کمپانی به نوعی سومین تأمین کننده اصلی پنل‌های نمایشگر6بوده است. حال اگربه سمت استفاده از پنل‌های نمایشگر OLED روی آورد، بدون تردید کمپانی اینولوکس از جمع تأمین کنندگانحذف می‌شود و این موضوع به هیچ عنوان برای این شرکت خوشانید نیست. بنابراین مدیرعامل این کمپانی بحث نمایشگرهای میکرو LED را مطرح کرده تا به این صورت منجر به تحریک شرکتشده و از سوی دیگر همکاری خود با این کمپانی بزرگ و ثروتمند را حفظ کند. اما در مقابل این موضوع شواهدی وجود دارند که احتمال روی آوردنبه سمت استفاده از نمایشگرهای میکرو LED را افزایش می‌دهند!

اپل چند سال پیش کمپانی LuxVue را خریداری کرد. شرکت LuxVue یک کمپانی فعال در زمینه تولید نمایشگرهای میکرو LED است. همچنینچند وقت پیش در کشور تایوان آزمایشگاهی را به طور پنهانی راه‌اندازی کرد که در آن بر روی عملکرد صفحه نمایش‌های میکرو LED بررسی‌های انجام شد. این عملکردهایبدون تردید احتمال استفاده از این شرکت از پنل‌های نمایشگر میکرو LED را تقویت می‌کنند. مطمئنا شرت بزرگی همچونبدون برنامه‌ریزی دست به اقدامات این چنینی نزده و برای آینده خود و محصولاتش برنامه‌ریزی دقیقی داشته است. با این حال مانند همیشههنوز هیچ عکس‌العملی از خود در قبال شایعات منتشر شده نشان نداده است.

 جالب است بدانید که در حال حاضر هیچ دستگاه هوشمند موبایلی به طور رسمی با تجهیز به صفحه نمایش میکرو LED روانه بازار نشده است. دلیل اصلی این موضوع مربوط به قیمت بسیار بالای تولید این نوع نمایشگرها محسوب می‌شود. ظاهرابا بررسی‌ها و آزمایش‌هایی که انجام داده توانسته به شکل مقرون به صرفه‌ترین پنل‌های نمایشگر میکرو LED را تولید کند. در سمت مقابل به نظر می‌رسد کهبه شدت تمایل دارد تا از مداخله سایر شرکت‌های ثانویه در طراحی و تولید آیفون‌هایش جلوگیری به عمل آورد.

بنا به اطلاعات به دست آمده، صفحه نمایش‌های میکرو LED نسبت به صفحه نمایش‌های کنونی که در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند، به مراتب نازک‌تر و پرنورتر هستند. این نوع نمایشگرها از نظر وسعت رنگ کم‌نظیر بوده و وضوح تصویر و روشنایی بالاتری را نسبت به نمایشگرهای کنونی موجود ارائه می‌کنند. بنابراین در حال حاضر تنها مشکل موجود مربوط به هزینه تولید بالای نمایشگرهای میکرو LED است که ظاهرابا آزمایش‌های خود توانسته در این زمینه به نتیجه‌ قابل قبولی دست پیدا کند. آیا آیفون‌های آیندهاولین گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر میکرو LED  می‌شوند؟ 

منبع: shabakeh-mag

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید